Доступність посилання

ТОП новини

Нафта оновлює чотирирічні мінімуми, на ринку Росії обвал


Володимир Путін (праворуч) і голова «Газпрому» Олексій Міллер присутні на церемонії пуску одного з газопроводів (архівне фото)

Нафтові котирування у світі стрімко падають. За перші два дні тижня нафта втратила близько чотирьох відсотків, і процес триває далі.

Нафта північноєвропейського сорту Brent зранку 5 листопада котирується на рівні трохи вище за 82 долари за барель, востаннє на такому рівні нафта цієї марки перебувала у жовтні 2010 року. Російська нафта сорту Urals торгується з дисконтом до стандарту Brent.

Російський фондовий ринок на тлі здешевлення головного експортного продукту країни зазнає значних втрат. У перші хвилини торгів індекс РТС просідає більш як на три відсотки.

Також критична ситуація на валютному ринку. Рубль втрачає понад відсоток і проти долара, і проти євро. Долар на Московській біржі котирується на рівні близько 44 з половиною рублів, євро – понад 55 рублів 70 копійок. Рік тому в ці ж терміни за долар давали 32-33 рублі.

Зниження вартості нафти триває вже шостий тиждень поспіль. Це найдовший період обвалу нафтових цін від 2002 року. Причиною такої динаміки експерти називають підвищення обсягів видобутку в країнах ОПЕК і в США, цінову конкуренцію між країнами Перської затоки і зниження темпів зростання попиту через уповільнення розвитку економік Китаю та Європи.

XS
SM
MD
LG