Доступність посилання

ТОП новини

У «Газпромі» кажуть, що розрахунки за транзит гальмує суперечка про ціну газу


Оплату транзиту російського газу через Україну гальмує суперечка про ціну на газ. Про це заявив офіційний представник російської компанії «Газпром» Сергій Купріянов.

«Єдина технічна проблема, що існує в частині оплати за транзит газу територією України, – це те, що «Газпром» хоче заплатити більше, ніж очікує від нас українська сторона», – зазначив він.

За його словами, транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України, «Газпром» розраховує цю ціну за формулою, зазначеною в контракті на поставку газу.

«Нафтогаз України» обчислює за своєю ціною. Це гальмує процес. Але ми знайдемо вирішення цієї проблеми. Все буде зроблено відповідно до брюссельських домовленостей», – заявив Купріянов.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що Україна у листопаді очікує надходження від «Газпрому» платежу за транзит газу.

Сьогодні під час телефонних консультацій федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент України Петро Порошенко обговорили досягненні газові домовленості України та Росії, Порошенко зауважив, що Україна сплатила перший транш боргу за газ і досі не отримала плати за транзит російського газу до країн ЄС за вересень та жовтень.

«Нафтогаз» звернувся до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами поставок.

Крім того, «Нафтогаз» просить змінити методики розрахунку транзитного тарифу, відповідно до європейських стандартів та положень енергетичного та антимонопольного законодавства України та Євросоюзу.

У компанії зазначають, що тариф на транзит газу залежить від обсягу транспортованого газу. Мінімальний обсяг газу, що «Газпром» має транзитувати територією України щорічно, складає 110 мільярдів кубічних метрів газу. Натомість річний обсяг транзиту в 2009–2013 роках склав в середньому 94 мільярди кубічних метрів газу.

XS
SM
MD
LG