Доступність посилання

ТОП новини

Рівень антисемізму в Україні знижується – ВААД-Україна


Йосип Зісельс

В Україні представники єврейських організацій фіксують зменшення антисемітських проявів. Виняток становлять окуповані Росією Крим і райони Донецької і Луганської областей, повідомив Радіо Свобода керівник організації ВААД-Україна (Асоціація єврейських общин) Йосип Зісельс.

«Ми дуже уважно моніторимо й аналізуємо антисемітські інциденти. І ми бачимо, що пік був у 2005-2007 роках, з тієї пори ми фіксуємо зниження кількості випадків: ми фіксуємо напади і випадки вандалізму. Таких випадків дуже мало, 13 за весь 2013 рік. А у Німеччині і Франції випадків антисемітизму у десятки разів більше, так. У нас 13 було минулого року. А у ФРН – 1300, це у сто разів більше», – сказав Зісельс.

За його словами, в Україні, на відміну від країн Євросоюзу після початку (влітку цього року) операції Ізраїлю у Смузі Гази кількість антисемітських виступів не збільшилась. Навпаки, у різних містах країни українці проводили акції на підтримку Ізраїлю.

Сьогодні у Києві працює спільний Форум єврейських організацій, завдання якого – розробити пропозиції для українського парламенту й уряду для подолання соціально-економічної кризи. Єврейські організації також заявили про готовність надати матеріальну допомогу учасникам АТО на Донбасі, повідомив Зісельс.

За його словами, це вперше, коли так синхронізовано у рамках форуму працюють з’їзди і конференції п’яти єврейських об’єднань.

Учасники форуму підготували звернення до керівників України, в якому підтвердили готовність, разом з іншими народами держави, «активно сприяти європейському вибору України».

У роботі форуму беруть участь 5 єврейських об’єднань всеукраїнського рівня (ВААД – Асоціація єврейських общин, Єврейський форум України, Єврейська рада України, Товариство єврейської культури України, Українська спілка єврейських студентів).

XS
SM
MD
LG