Доступність посилання

ТОП новини

Шимків про чиновників: «скоротити й змінити систему оплати праці»


Дмитро Шимків

Необхідно терміново скоротити «армію чиновників» й на адекватну заробітну плату поставити людей, «які хочуть змінити країну», вважає Дмитро Шимків, заступник голови адміністрації президента з питань проведення реформ.

«У нас сьогодні є 433 тисячі чиновників. Перше, що треба зробити – це почати скорочення. Вже на даний момент адміністрація президента скорочена приблизно на 27%. Це найбільший «коефіцієнт зменшення» взагалі серед державних органів влади», – сказав Шимків Радіо Свобода в ефірі програми «Ми разом».

Паралельно, за його словами, треба відділити, через інститут держсекретарів, політичні функції від державної служби й змінити підхід до відбору чиновників. Основними критеріями відбору мають стати «професіоналізм й бажання змінити країну».

За словами заступника голови адміністрації президента, потрібні для реформ люди знайдуться, якщо буде створена «зовсім інша система оплати».

«Людина не може ефективно працювати, якщо не може на зарплату забезпечити родину. Те, що зараз – це дискримінація, це просто запрошення до корупції», – сказав Шимків.

Окрім підвищення рівня оплати державних службовців, Дмитро Шимків наголошує на «електронізації процесів, коли громадянин спілкується не з чиновником, а з електронною системою».

Шимків каже, що розробляються критерії оцінки результативності праці чиновників, буде «електронна система відстежування руху документів» й кожен чиновник матиме свій показник ефективності, від якого залежатиме його премія.

Дмитро Шиків прийшов на державну службу у липні 2014 року, а до цього працював генеральним директором «Microsoft Україна».

XS
SM
MD
LG