Доступність посилання

ТОП новини

Росія свідомо обмежує можливості ОБСЄ – МЗС України


Росія свідомо обмежує можливості ОБСЄ щодо «сприяння мирному врегулюванню ситуації на сході України». Про це заявляють в українському МЗС, коментуючи блокування Росією розширення міжнародного моніторингу ОБСЄ за кордоном з Україною.

«Російська Федерація знову виявилася єдиною державою, яка заблокувала консенсус щодо розширення діяльності Місії на додаткові пункти пропуску, що не дозволить ОБСЄ здійснювати ефективний моніторинг вздовж усієї ділянки українсько-російського кордону, який не контролюється українською стороною. Розглядаємо таку поведінку Москви як черговий доказ небажання Росії виконувати Мінські домовленості та свідомого обмеження нею можливостей ОБСЄ із сприяння мирному врегулюванню ситуації на сході України», – мовиться у заяві МЗС.

У четвер, 20 листопада, Росія заблокувала розширення міжнародного моніторингу ОБСЄ за кордоном з Україною. Це сталося під час зустрічі представників організації у Відні.

Між тим мандат моніторингової місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк» буде продовжено ще на місяць – до 23 грудня. Таке рішення було ухвалене 20 листопада одностайно всіма 57-ма членами організації.

Росія заблокувала розширення місії ОБСЄ не вперше. 22 жовтня представник США в ОБСЄ звинуватила Москву у блокуванні розширення міжнародного моніторингу ОБСЄ за українсько-російським кордоном на Донбасі. Зокрема, Росію звинуватили у «необґрунтованих обмеженнях» для 16 спостерігачів ОБСЄ і трьох адміністративних асистентів, які займаються моніторингом російських пунктів пропуску «Гуково» і «Донецьк».

У МЗС України тоді підтвердили, що Росія блокувала рішення розширення місії ОБСЄ на україно-російському кордоні.

Між тим представник Росії при ОБСЄ Андрій Келін стверджував, що заяви про блокування Росією рішень ОБСЄ недоречні. За його словами, мінський протокол від 5 вересня стосується спостереження за кордоном з боку України, тому про моніторинг потрібно домовлятися з проросійськими бойовиками, а не з Росією. Келін зазначив, що запрошення Росією прикордонної місії ОБСЄ на два пункти на кордоні з Україною було жестом доброї волі.

5 вересня Мінську учасники тристоронньої групи з урегулювання ситуації на Донбасі підписали протокол, перший пункт якого передбачав припинення вогню. 19 вересня підписано меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня, згідно з якими представники ОБСЄ мають здійснювати моніторинг за українсько-російським кордоном на Донбасі. Ці домовленості систематично порушуються.

XS
SM
MD
LG