Доступність посилання

ТОП новини
27 листопада 2020, Київ 02:41

Правозахисники вимагають встановити місцеперебування Олександра Мінченка, що зник на Донбасі


Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає від правоохоронних органів України та добровольчого батальйону «Айдар» «негайно встановити» місцеперебування 31-річного Олександра Мінченка, який зник улітку на Луганщині, а також «гарантувати йому безпеку». Про це йдеться у прес-релізі організації, опублікованому у вівторок, 25 листопада.

«Доступні нам деталі цієї справи вказують, що Олександр Мінченок, ймовірно, став жертвою викрадення та незаконного арешту з боку добровольців «Айдару». Тут помітний і почерк порушників з лав цього батальйону – під час викрадення чоловік був за кермом машини, крадіжка якої могла стати мотивом злочину», – сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

В Amnesty International зазначають, що «якщо чоловік затриманий, то йому мають невідкладно забезпечити доступ до адвоката, повідомити про обвинувачення у передбаченому кримінальним кодексом злочині чи негайно звільнити».

У правозахисній організації повідомляють, що 21 липня житель Луганщини Олександр Мінченок разом з бабусею Марією Наумовою їхав машиною з Лисичанську до Харкова. Він подзвонив батькам і повідомив, що вони минули контрольно-пропускний пункт, який контролювався проросійськими сепаратистами поблизу Сєвєродонецька. Через півгодини після цієї розмови невідомий чоловік подзвонив батькам Олександра й повідомив, що їхнього сина заарештували і забрали до прокуратури. Більше зв’язатись ні з Олександром, ні з невідомим чоловіком так і не вдалось.

У вересні генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті заявив, що українська влада має взяти під контроль добровольчі батальйони і почати розслідувати випадки порушень добровольчим військовим формуванням «Айдар» міжнародного законодавства в сфері прав людини.

Представники цього добровольчого батальйону спростовують звинувачення.

Раніше Amnesty International констатувала, що вдалося зібрати достатньо даних про участь у конфлікті в Україні російських військ і озброєнь, щоб вважати доведеним: конфлікт на сході України переріс у «міжнародний збройний конфлікт».

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG