Доступність посилання

ТОП новини

Молдова потребує «парасольки безпеки» – Лянке


Прем’єр-міністр Молдови Юріє Лянке

Проєвропейський прем’єр-міністр Молдови Юріє Лянке вважає, що його країна, яка є нейтральною, потребує «парасольки безпеки», але він осікся і не сказав, що вона має стати членом НАТО.

В інтерв’ю Радіо Свобода Лянке зазначив, що нейтралітет був прийнятний для Молдови перед «великою трагедією» у сусідній Україні.

«Після цих подій у сусідній дружній країні, нам необхідні серйозні спільні зусилля для переосмислення структури безпеки від Ванкувера до Владивостока. Ми маємо спробувати збудувати щось, що зможе дати впевненість, що такі військові дії не матимуть місця проти нашого регіону у 21 столітті», – зазначив Лянке.

За його словами, конфлікт між проросійськими сепаратистами і Києвом зруйнував плани щодо нової «системи безпеки», яка б включала членів НАТО, Росію і нейтральні країни, такі як Молдова.

Ці заявив Юріє Лянке зробив напередодні парламентських виборів, які у Молдові мають відбутися 30 листопада, і які мають вирішити чи обере ця пострадянська країна проєвропейський курс, або ж повернеться у зону впливу Росії.

За результатами останніх соціологічних опитувань, більшість молдован не хочуть, щоб їхня країна приєднувалася до НАТО і ця тема не була головною під час передвиборчої кампанії.

XS
SM
MD
LG