Доступність посилання

ТОП новини

Українська влада має встановити зв’язки з сепаратистами на Донбасі – Лавров


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Українська влада має встановити зв’язки з сепаратистами на Донбасі. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у Москві, під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Яґландом.

«Ми б хотіли, щоб максимально швидко почали відновлюватися зв’язки між Луганськом і Донецьком та київською владою. Тим більше, що після виборів на південному сході ті, кого обрав народ цих територій, висловилися за посилення спільних зусиль щодо відновлення загального культурного та політичного простору», – каже Лавров.

Турбйорн Яґланд, своєю чергою, заявив, що територіальні цілісність України має бути захищена. «Минуло 25 років з часу падіння Берлінського муру, тож це не є гарним часом для будівництва нової стіни у Європі. Повторюю, ми маємо цього уникнути», – зазначив Яґланд.

19 листопада прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ не вестиме переговорів із сепаратистами на Донбасі.

2 листопада сепаратисти провели самозвані «вибори» в окупованій ними частині Донбасу, всупереч законодавству України і Мінським домовленостям про припинення конфлікту. І Україна, і світова спільнота, наголосивши на незаконності цього заходу, заявили, що не визнають його. Росія натомість заявила, що «поважає волевиявлення» сепаратистів.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, один із пунктів якого передбачає проведення в захоплених сепаратистами частинах Сходу України позачергових місцевих виборів відповідно до спеціального закону України. Такий закон про тимчасові особливості місцевого самоврядування цих регіонів призначив ці вибори на 7 грудня.

XS
SM
MD
LG