Доступність посилання

ТОП новини

Невиявлення винуватців розгону Євромайдану є неподобством – Андрій Шевченко


Очевидець розгону Майдану 30 листопада 2013 року Андрій Шевченко

Головним винуватцем розгону мирних протестувальників у центрі Києва в ніч на 30 листопада 2013 року є загалом режим колишнього президента Януковича. Водночас ті, хто персонально несе відповідальність за цей злочин, досі не покарані.

Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода очевидець розгону, народний депутат трьох скликань Андрій Шевченко.

Він вважає «неподобством», що через 9 місяців після перемоги Майдану правоохоронці так і не виявили злочинців, які наказували розганяти мирну акцію протесту в ніч на 30 листопада минулого року.

За спостереженнями Андрія Шевченка, протест тоді вщухав. Але влада заздалегідь розробила план, за яким Майдан обов’язково мав бути зачищений.

«Тому що хотілося показати силу, тому що хотілося демонстративно показати, що кожен, хто надалі спробує виявити якийсь супротив, якусь непокору владі, щоб він знав, що з ним будуть діяти дуже жорстко, їм просто урвався терпець – вони вісім днів дивились на весь цей протест, вони слухали. Влада була дуже роздратована тим, що було під кабміном і тим, що було на Європейській площі, де вже були сутички з міліцією. Я думаю, що не вистачило терпіння, урвався терпець, руки чесалися дотиснути і показати, що все-таки ми тут господарі, ми тут вирішуємо, а ви, всі інші, просто змиріться і все», – вважає Андрій Шевченко.

Андрій Шевченко також визнав, що міліцейській системі складно «здавати своїх». Але такі речі обов’язково потребують розслідування. «Треба не просто пішаків покарати, треба знайти і покарати належним чином тих людей, які давали ці «садистські, нелюдські, неадекватні вказівки», – наголосив очевидець розгону «Беркутом» мітингувальників.

Розгін мирної акції на майдані Незалежності в ніч на 30 листопада 2013 року активізував протест, який менш як за три місяці призвів до втечі з України президента Януковича. Його фактичному самоусуненню від влади передували убивства мирних демонстрантів на Майдані.

XS
SM
MD
LG