Доступність посилання

ТОП новини

Тарасюк: відмова Заходу постачати зброю Україні – це боягузтво


Екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк

Екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк називає блюзнірською позицією та боягузтвом відмову Заходу постачати озброєння Україні, при цьому прикриваючись заявами, що цей конфлікт неможливо вирішити воєнним шляхом. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

На його думку, така політика західних партнерів України неефективна і веде лише до заохочення агресора.

«Заявляти про те, що ми не будемо учасниками цього конфлікту, війни, агресії Росії проти України, – це ще зрозуміло. Але заявляти, що ми не будемо направляти зброю, при всьому при тому, що Росія кожного дня десятки одиниць важкої техніки направляє на територію України, – це, м’яко кажучи, боягузтво перед агресором або умиротворення. Це ми вже проходили у світовій історії», – зазначив Тарасюк.

Він вважає, що країни Заходу, в першу чергу США, Німеччина, Франція, повинні усвідомлювати свою відповідальність за те, що відбувається в Україні.

За словами Тарасюка, ці країни не тільки можуть, а й зобов’язані постачати зброю Україні.

«Ми брали і беремо участь в усіх операціях під егідою НАТО. То НАТО має зобов’язання перед Україною чи ні? Звичайно, має! Озброєння нам мають постачати країни НАТО!» – зауважив Тарасюк.

Західні партнери не постачають Україні летальне озброєння, обмежуючись постачанням засобів захисту, зв’язку та іншою матеріально-технічною допомогою.

5 грудня 1994 року Велика Британія, Росія та США підписали у Будапешті меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Країни-підписанти меморандуму виступили гарантами територіальної цілісності України.

XS
SM
MD
LG