Доступність посилання

ТОП новини

Демчишин: Росія ставить умовою експорту електроенергії в Україну забезпечення нею Криму


Російська сторона ставить однією з умов імпорту електроенергії в Україну забезпечення електроенергією Криму. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Він додав, що про транзит електроенергії в Крим не йдеться.

За його словами, нині Україна в Крим поставляє 400 МВт електроенергії.

Раніше Демчишин заявив про необхідність розпочати імпорт електроенергії з Росії. Міністр наголосив, що у такій складній ситуації для збалансування енергосистеми це «потрібний крок».

«Укренерго» останніми днями застосовує графіки аварійних відімкнень електроенергії через дисбаланс в об’єднаній енергосистемі України.

В «Укренерго» пояснюють, що дисбаланс утворився через аварійний ремонт 26 енергоблоків на ТЕС та ТЕЦ, продовження ремонтів на АЕС, низькі запаси вугілля на теплоелектростанціях і недостатність гідроресурсів.

Близько 47% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. Брак газу і зупинка 80% шахт на Донбасі через військові дії призвели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

XS
SM
MD
LG