Доступність посилання

ТОП новини

Керівники Мінсоцполітики їздитимуть на Донбас у відрядження – Геращенко


Вимушені переселенці вдруге зібрались на Всеукраїнський форум
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Новий міністр соціальної політики Павло Розенко на робочій нараді видав розпорядження своїм заступникам, щоб вони обов’язково поїхали у відрядження на схід України. Про це на Другому всеукраїнському форумі внутрішньо переміщених осіб з Криму і сходу України розповіла Ірина Геращенко, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Таким чином, за її словами, уряд має на меті зрозуміти проблеми вимушених переселенців і людей, що залишились проживати на звільнених від бойовиків територіях.

Геращенко додала, що у соціальній сфері дійсно ще є багато проблем, зокрема, перевантаженість соціальних центрів.

«Я знаю, що однією з ключових проблем на сьогодні є те, що люди, враховуючи 505-ту 506-ту постанову уряду про (порядок надання соціальний виплат – ред.), намагаються до 1 січня стати на відповідний облік – щоб отримувати виплати. Соціальні служби зараз перевантажені. Людям доводиться по кілька днів і тижнів стояти у чергах», – говорить Геращенко.

Форум зібрав близько 300 вимушених переселенців і координаторів місць компактного проживання, активістів громадських і міжнародних організацій, а також правозахисників та волонтерів.

Представники найбільш успішних національних і регіональних програм допомоги внутрішньо переміщеним особам ділились досвідом роботи на місцях, новими можливостями надання допомоги вимушених переселенцям і працювали над стратегією вирішення ключових проблем переселенців. Найбільшими викликами вони вважають працевлаштування, інтеграцію, соціально-психологічну підтримку, захист дітей, гарантію прав і свобод та забезпечення житлом.

Як повідомили організатори, форум присвячений Всесвітньому дню волонтерів і 20-ої річниці підписання Будапештського меморандуму.

Перший всеукраїнський форум внутрішньо переміщених осіб відбувся в травні 2014 року.

XS
SM
MD
LG