Доступність посилання

ТОП новини

Україна і США завершили будівництво ядерної установки у Харкові


Ядерна установка «Джерело нейтронів» (фото з сайту Харківської ОДА)

У Харкові в рамках українсько-американського проекту співпраці завершилось будівництво ядерної установки «Джерело нейтронів». Як повідомили у прес-службі Харківської ОДА, установка побудована на базі Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України.

Заступник Державного секретаря з питань міжнародної безпеки США Роуз Ґоттемоллер, яка була присутня на церемонії запуску, назвала проект важливим елементом у боротьбі за нерозповсюдження ядерного озброєння.

Це великий успіх у боротьбі за нерозповсюдження ядерного озброєння. Україна ухвалила рішення про вивезення з її території високозбагаченого урану. Це потрібно для того, щоб матеріали не потрапили до рук терористів. США, в свою чергу, зобов`язалися допомогти вивезти високозбагачений уран, дати Україні низькозбагачений уран і профінансувати будівництво дослідницької ядерної установки «Джерело нейтронів», – сказала заступник держсекретаря США.

За її словами, науковий центр, де збудовано ядерну установку, дасть українським фізикам-ядерникам сучасну експериментальну базу для проведення досліджень і забезпечить країну можливістю виробляти ізотопи для промислового та медичного використання.

Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів» почалося в 2010 році. Створення установки профінансував уряд США в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану. Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на її утримання, а частина грошей піде на зарплати науковцям.

XS
SM
MD
LG