Доступність посилання

ТОП новини

У Гельсінській комісії США занепокоєні затриманням журналістки Радіо Свобода в Азербайджані


Хадіджа Ісмаїлова, архівне фото
Хадіджа Ісмаїлова, архівне фото

Голова Гельсінської комісії США сенатор Бен Кардін висловив сьогодні глибоке занепокоєння тим, що в Азербайджані затримали журналістку Радіо Свобода Хадіджу Ісмаїлову, відому її журналістськими розслідуваннями.

За словами Кардіна, Ісмаїлова стала ціллю невпинних переслідувань із боку уряду Азербайджану через її зусилля, що спрямовані на викриття корупції в цій країні, і її виступи на захист політичних в’язнів.

Нинішні звинувачення проти Ісмаїлової – в тому, що вона схиляла якогось чоловіка до самогубства – дуже дивні, заявив Кардін.

Суд в Азербайджані наприкінці минулого тижня ухвалив узяти Хадіджу Ісмаїлову під досудовий арешт на термін у два місяці за цим звинуваченням.

Крім того, її звинувачують і в іншій кримінальній справі через документ, який вона оприлюднила в соцмережах. Документ дає зрозуміти, що спецслужби Азербайджану використовують нелегально зняті інтимні сцени з приватного життя для шантажу опозиційної активістки, щоб змусити її свідчити проти інших опозиціонерів.

Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми розслідуваннями щодо бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, вважає юридичний тиск на неї елементом широкого придушення громадянського суспільства в цій країні азербайджанською владою.

XS
SM
MD
LG