Доступність посилання

ТОП новини

Звіт Сенату США: ЦРУ обдурювало політиків щодо жорстоких методів допитів


(ілюстраційний відеокадр)
(ілюстраційний відеокадр)

У США сьогодні оприлюднили звіт комітету у справах розвідки Сенату Конгресу, автори якого дійшли висновку, що Центральне розвідувальне управління вдавалося до набагато більш жорстоких методів допитів, ніж розвідники запевняли американських політиків і посадовців.

До того ж ці «розширені», як називали їх у ЦРУ, методи допитів не засвідчили дієвості як спосіб отримувати точну інформацію чи схиляти до співпраці затриманих за підозрою в тероризмі, мовиться у звіті.

Серед цих методів були фізичні зловживання, до яких вдавалися всупереч застереженням медичних працівників ЦРУ, які попереджали, що ці методи можуть призвести до фізичних травм, мовиться в документі.

Повний звіт займає 6 тисяч сторінок. Сьогодні оприлюднили тільки його значно скорочену версію, на 525 сторінок.

Президент США Барак Обама заявив, що висновки звіту викликають занепокоєння. Він нагадав, що, коли ще вперше прийшов на посаду 2009 року, відразу заборонив тортури, які, за його словами, суперечать американським цінностям.

Напередодні оприлюднення звіту, яке тривалий час відкладали, Міністерство оборони США оголосило стан підвищеної готовності для американських військових у всьому світі, побоюючись можливих небезпек після офіційного підтвердження тортур.

XS
SM
MD
LG