Доступність посилання

ТОП новини

Савченко має намір продовжувати голодування мінімум до 22 грудня – адвокат


Надія Савченко, архівне фото

Українська льотчиця Надія Савченко має намір продовжувати голодування мінімум до 22 грудня, на цю дату призначено засідання Московського міського суду, де розглядатиметься апеляція на рішення про її арешт. Про це на прес-конференції в Москві заявив адвокат льотчиці Ілля Новіков.

«Савченко у суботу оголосила голодування у зв`язку з тим, що їй не надавали належного лікування.Надія відмовилася припиняти голодування, хоч її про це просили я і консул України Геннадій Бресколенко, вона відмовилася це робити, як мінімум, до 22 грудня, на цю дату призначено розгляд Мосміськсудом апеляції по продовження її арешту. До цього числа вона збирається голодувати», – зазначив Новіков.

13 грудня українська льотчиця оголосила голодування у зв’язку з недопуском до неї лікаря. Раніше захисники заявили про погіршення здоров’я Савченко.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Крім того, наприкінці жовтня стало відомо, що проти Савченко хочуть відкрити ще одну справу – за «незаконний перетин кордону». Сама вона всі звинувачення відкидає, а її захист наполягає, що Надію Савченко викрали і примусово вивезли з території України.

У жовтні московський суд продовжив термін утримання Надії Савченко під вартою до 13 лютого 2015 року.

Савченко обрана до Верховної Ради України за списком партії «Батьківщина». 11 грудня Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Держдуми і президента Росії Володимира Путіна щодо звільнення Савченко.

XS
SM
MD
LG