Доступність посилання

ТОП новини

Лисенко: сепаратисти створюють перешкоди для гуманітарних вантажів


Андрій Лисенко

Сепаратисти створюють перешкоди для гуманітарних вантажів, які Україна й міжнародні організації передають на окуповані території Донбасу, заявив речник АТО Андрій Лисенко.

«Зараз у нас є велика проблема і надважка задача – доставити саме гуманітарні вантажі на територію, яка підконтрольна терористам. І щоб ця допомога адресно потрапила до людей, які потребують цю допомогу. Ми ведемо переговори з тими, хто контролює певні території», – заявив Лисенко.

Українські урядові і волонтерські організації, міжнародні фонди, уряди багатьох держав надають також допомогу населенню звільнених територій Донбасу і переселенцям, повідомив Лисенко. Цю гуманітарну допомогу за ініціативою уряду і під контролем президента України у різних містах країни організовують, збирають і доправляють на території, які вже звільнені від бойовиків.

Як повідомив Лисенко, уряд виділив з держбюджету кошти для доставки гуманітарної допомоги населенню окупованих територій Донецької і Луганської областей. Так, з Харкова відправлено вантаж загальною кількістю 326 тонн, автомобілі вирушили у напрямку Краматорська, Сєвєродонецька і Павлограда.

Державна допомога України призначена насамперед для соціальних установ на окупованій території, зокрема для будинків-інтернатів і будинків для людей похилого віку.

19 грудня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Зубку підготувати черговий гуманітарний вантаж для доставки продуктів і предметів першої необхідності для жителів територій, які тимчасово перебувають під контролем проросійських сепаратистів.

XS
SM
MD
LG