Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Навальний відмовляється виконувати режим домашнього арешту


Олексій Навальний

Російський опозиціонер Олексій Навальний відмовляється виконувати вимоги утримання під домашнім арештом. Про це він повідомив в своєму блозі.

«Я чесно почекав належні за законом п’ять діб, навіть більше. Вироку досі немає. Не можу сказати, що моя ситуація зовсім унікальна: я просто сиджу під арештом взагалі без будь-якого папірця, навіть без резолютивної частини вироку, а мій брат Олег взагалі сидить у камері», – зазначив він.

«Як ви пам'ятаєте, оголошення вироку незаконно перенесли з 15 січня на 30 грудня під приводом «вирок уже готовий». Тобто 139 томів кримінальної справи і свідчення десятків свідків були уважно вивчені суддею Коробченко за 6 днів. Проте 30-го вирок оголошували рівно 7 хвилин, сказавши «визнати винними і дати стільки-то років і такий штраф», не видавши на руки навіть те, що оголосили, сказавши, що «ще не готове», – додав він.

Навальний вважає, що Замоскворецький суд визнав, що «ніякого домашнього арешту після вироку бути не може, повернувши Федеральній службі виконання покарань їхню скаргу» після того, як опозиціонер після оголошення вироку 30 грудня вже порушував домашній арешт, пішовши з дому на акцію протесту.

30 грудня Замоскворецький суд Москви засудив Олексія Навального до 3,5 року умовно, а його брата Олега – до такого ж реального терміну позбавлення волі у справі про розкрадання коштів компанії «Ів Роше». При цьому суд постановив, що до вступу вироку в силу Олексій Навальний буде утримуватися під домашнім арештом.

Того ж дня в кількох російських містах прихильники Навального провели акцію протесту в зв’язку з вироком суду. Водночас Олексій Навальний, незважаючи на домашній арешт, спробував також взяти участь у акції протесту в Москві. Тоді його затримали і доставили додому.

Наступного дня Федеральна служба виконання покарань Росії направила в Замоскворецький суд Москви матеріали про порушення Олексієм Навальним режиму утримання під домашнім арештом. Однак Замоскворецький суд Москви повернув ці матеріали. Як повідомила «Інтерфаксу» прес-секретар суду Юлія Петрова, подання повернули, оскільки вирок уже винесений і положення Кримінально-процесуального кодексу Росії в даному випадку застосуванню не підлягають.

31 грудня захист Навального оскаржив збереження йому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до набрання чинності вироку у справі «Ів Роше».

XS
SM
MD
LG