Доступність посилання

ТОП новини

У секретаріаті омбудсмена називають умови тримання в Київському СІЗО незадовільними


У секретаріаті омбудсмена наголошують, що умови тримання заарештованих у київському СІЗО залишаються незадовільними. Як повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, відповідні висновки були зроблені після перевірки 30 грудня 2014 року Київського СІЗО працівниками секретаріату омбудсмена.

У прес-службі уповноваженого з прав людини зазначили, що, незважаючи на суттєве зменшення упродовж цього року загальної чисельності ув’язнених та засуджених, площа камерних приміщень є очевидно недостатньою: норми, передбачені чинним законодавством для однієї взятої під варту особи (2,5 квадратного метра), не відповідають європейським стандартам, а також не узгоджуються з Кримінально-виконавчим кодексом України (в установах виконання покарань норма площі – 4 квадратні метри).

Також працівники секретаріату відзначили, що «у коридорах режимних корпусів брудно, стіни затікають, покриті пліснявою, наявні антисанітарія та стійкий неприємний запах, електромережі виконані з порушенням вимог ізоляції, ув’язнені мають до них вільний доступ, спальні місця загальних камер не забезпечують мінімальну інтимність, з обох сторін розвішані простирадла, вікна та санвузли в неналежному технічному стані, освітлення й вентиляція недостатні, у переважній більшості бруд, сміття, сморід та задуха».

За результатами перевірки була проведена зустріч з керівництвом Київського слідчого ізолятора, під час якої висловлювались зауваження стосовно наявних недоліків, надані рекомендації щодо їхнього усунення. Також до Генеральної прокуратури України секретаріатом омбудсмена надісланий запит щодо відповідних заходів.

XS
SM
MD
LG