Доступність посилання

ТОП новини

Заборгованість України за газовими контрактами становить $2,44 мільярда – Міллер


Голова «Газпрому» Олексій Міллер

Заборгованість України за газовими контрактами на сьогодні становить $2,44 мільярда. Про це на зустрічі з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим повідомив голова російської компанії «Газпром» Олексій Міллер.

«Сьогодні на адресу «Нафтогаз України» «Газпром» направив листа про те, що залишається неоплаченою заборгованість в обсязі $2 мільярдів 196 мільйонів, а також на суму прострочених платежів нараховується пеня строго відповідно до умов контракту, який було підписано 21 січня 2009 року», – зазначив Міллер.

Він уточнив, що загальна сума заборгованості (основний борг та пеня) $2, 44 мільярда.

Наприкінці грудня «Нафтогаз України» оплатив російському «Газпрому» поставку близько одного мільярда кубометрів газу в січні. Цей обсяг сформовано за рахунок передплати за січень 2015 року і невикористаного авансу за грудень 2014-го.

30 жовтня 2014 року за посередництва Європейської комісії Україна і Росія дійшли згоди про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період на умовах передоплати, а також узгодили їхні тимчасові умови до березня наступного року включно.

Домовленості передбачають, що українська сторона має до кінця року сплатити російській стороні борг у 3 мільярди 100 мільйонів доларів. При цьому умовою початку постачання газу є сплата першої частини цього боргу на суму в 1 мільярд 450 мільйонів доларів, а також передоплати за газ, який Україна хоче купити.

4 листопада 2014 року «Нафтогаз» перерахував «Газпромові» 1 мільярд 450 мільйонів доларів у рахунок оплати поставлених і несплачених раніше обсягів газу.

Росія повністю припинила постачання газу в Україну в червні, заявляючи про борг у 5 мільярдів 300 мільйонів доларів. Від того часу велися переговори про його відновлення у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія. Українська сторона оскаржила російські претензії і виставила власні претензії до контрактів із «Газпромом» у трибуналі при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

XS
SM
MD
LG