Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс: депортація активіста Кадирова – продовження переслідування кримських татар


(©Shutterstock)

Видворення з анексованого Криму активіста кримськотатарського національного руху Сінавера Кадирова є «продовженням низки подій щодо переслідування активістів кримськотатарського народу». Про це у коментарі проекту Радіо Свобода Крим.Реалії заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

«Можливо, були порушення міграційного законодавства, але ми не можемо прийняти подібне звинувачення влади, зважаючи на те, що подібні претензії з дотримання міграційного законодавства можна пред’явити до дуже великої кількості мешканців Криму. Дуже багато людей досі не отримали російський паспорт, а ті, хто не відмовлявся від набуття російського громадянства, за законом автоматично стають громадянами Російської Федерації», – зазначив Наріман Джелял.

Сам Сінавер Кадиров заявив, що має намір оскаржити рішення суду про видворення його з території Криму.

«Я, звичайно, буду намагатися оскаржити дане рішення суду. Але мені потрібно для цього час», – зазначив він.

23 січня координатори Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Ескендер Барієв, Абмеджіт Сулейманов, які є членами Меджлісу, і Сінавер Кадиров були затримані російськими прикордонниками при виїзді на материкову Україну. Всі вони пред’явили українські паспорти з кримською пропискою.

Сінавер Кадиров їхав на консультацію лікаря, раніше йому зробили операцію. Однак, представники російських спецслужб, оголосили йому про адміністративне порушення при перетині кордону як іноземному громадянину, після декількох годин «бесід» відвезли в суд.

Суд ухвалив рішення про видворення Кадирова.​

XS
SM
MD
LG