Доступність посилання

ТОП новини

Дебальцеве: Україна підтримує заклик ОБСЄ про перемир’я – МЗС


Олексій Макеєв, архівне фото

Україна підтримує заклик сербського головування в Організації з безпеки і співпраці в Європі про негайне припинення вогню навколо міста Дебальцевого на Донеччині, заявив сьогодні директор департаменту політики і комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв.

«Очікуємо від Росії підтримки та впливу на бойовиків», – написав він у твітері.

Учора чинний голова Організації з безпеки і співпраці в Європі, міністр закордонних справ Сербії Івица Дачич закликав усіх учасників боїв за місто Дебальцеве на Донеччині утримуватися від насильства і негайно припинити бойові дії.

Він також закликав усіх учасників боїв із гуманітарних міркувань негайно укласти місцеве перемир’я терміном принаймні у три дні, щоб уможливити евакуацію цивільного населення.

Крім того, на думку Дачича, це перемир’я необхідно використати для негайного поновлення консультацій із метою домогтися сталого припинення вогню і повного виконання Мінських домовленостей.

Саме Мінський протокол і Мінський меморандум, підписані у вересні минулого року, залишаються підґрунтям для мирного вирішення конфлікту, наголосив чинний голова ОБСЄ.

Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська, останніми днями перебуває під постійним обстрілом проросійських сепаратистів і російських військ, які намагаються захопити його на порушення Мінських домовленостей. Так само вони ведуть активний наступ практично на всій лінії фронту. Сепаратисти твердять, що готові припинити вогонь за умови, що лінія контакту буде визнана на нинішній час, за результатами значних територіальних захоплень, які вони здійснили так само на порушення Мінських домовленостей, поки українська сторона на виконання цих документів не відповідала силою на наступ. Україна й ОБСЄ наголошують, що єдина лінія контакту була встановлена 19 вересня і має бути дотримана.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG