Доступність посилання

ТОП новини

В Україні опублікували реєстр власників елітної нерухомості


Ініціатива «Канцелярська сотня» публікує реєстр власників елітної нерухомості «ГарнаХата».

«Клубні будинки Печерська, буферна зона Софії та інші найкрутіші місця. Читайте, шукайте прізвища чиновників, якщо знайдете – дайте знати. Я сподіваюсь, що цей ресурс допоможе і журналістським розслідуванням, і громадянській активності, і правоохоронним органам», – написав у Facebook учасник ініціативи, журналіст Денис Бігус.

Реєстр опублікували 13 лютого. На даний час у нього внесли вісім житлових комплексів у центральних районах Києва. Зокрема ЖК «Златоустівський», «Французький квартал», «Столичний дім», «Новопечерські липки», а також кілька клубних будинків. За словами Бігуса, інформація буде щоденно оновлюватись.

Перелік власників елітної нерухомості «ГарнаХата» базується на даних офіційного державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Номери квартир приховані у відповідності із законом про персональні дані.

За три дні існування реєстру серед власників елітної нерухомості виявилися компанії екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, екс-архітектор Києва Сергій Бабушкін, чиновники, родичі політиків і бізнесмени.

Зокрема, сайт «Наші гроші» встановив, що квартирою в ЖК «Новопечерські Липки», вартістю у 26 мільйонів гривень володіє нідерландська компанія Stichting administratiekantoor LVV, на яку офіційно записаний маєток екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

XS
SM
MD
LG