Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко пропонує РНБО запросити миротворців ООН


Петро Порошенко повідомляє про залишення Дебальцева вранці 18 лютого 2015 року

Президент Петро Порошенко повідомив у середу ввечері, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони, що запропонує обговорити на ньому можливість запросити до України миротворчу місію Організації Об’єднаних Націй.

Він висловив сподівання, що таке рішення на засіданні буде ухвалене, після чого може початися офіційна робота – звернення до партнерів, консультації тощо, які, як сказав Порошенко, «зможуть забезпечити мир».

За словами президента, на його доручення це питання вже відпрацювали апарат РНБО й уряд із залученням МЗС, і тепер як «найкращий формат» бачать поліційну місію Євросоюзу з мандатом ООН.

Порошенко висловив упевненість, що саме це було б найефективнішою і найоптимальнішою гарантією безпеки за нинішньої ситуації, коли «миру не дотримується ні Росія, ні ті, кого вона підтримує».

Він додав, що вже попередньо обговорив таку можливість іще під час переговорів у Мінську минулого тижня з лідерами Німеччини, Франції і Росії.

Засідання РНБО президент терміново скликав по тому, як підтримувані Росією сепаратисти і російські війська, які не зупиняли свого наступу на Дебальцеве, змусили українських військових залишити сьогодні це місто і окупували його на порушення мінських домовленостей і резолюції Ради безпеки ООН, яка підтримала ці домовленості.

Раніше оглядачі звертали увагу, що ймовірне розташування миротворчих сил ООН уздовж лінії протистояння на сході України створить черговий «заморожений конфлікт» у Європі, і висловлювали побажання, щоб такий контингент розташували натомість на кордоні між Україною і Росією – визнаючи, що на це ніколи не погодиться Москва.

XS
SM
MD
LG