Доступність посилання

ТОП новини

У Санкт-Петербурзі в Росії пікетують за звільнення Савченко


У місті Санкт-Петербурзі в Росії коаліція «Демократичний Петербург» оголосила про початок 4-денної акції за негайне звільнення Надії Савченко.

Шість активістів стали в одиничні пікети на Невському проспекті в центрі міста з плакатами: «Свободу Надії Савченко», «Не дайте померти Надії!»

Вони роздавали перехожим листівки, де розповідається історія українки, яку звинувачують у причетності до вбивства російських журналістів і в незаконному переході російського кордону. «За цей час російські органи слідства так і не змогли пред’явити їй ясного звинувачення, раз за разом продовжуючи її утримання під вартою. Те, в чому її звинувачують зараз, абсурдне і повністю спростовується доказами захисту, адже Надію взяли в полон за півтори години до трагедії з журналістами, тоді вони ще навіть не виїхали з готелю на місце обстрілу», – мовиться в листівці.

Перехожі реагували на пікети по-різному, але дуже часто реакція була негативною.

Кампанія під загальним гаслом «Не дайте померти Надії!» має протривати щонайменше 4 дні. У четвер, п’ятницю й суботу її збираються проводити у вигляді одиничних пікетів на Невському проспекті, у неділю, 8 березня, можливо, організують більш масову акцію.

Цього дня, 5 березня, минає вже 83-й день голодування Надії Савченко на знак протесту проти її утримання в Росії під вартою. Як стало відомо, Савченко, щоб не померти, погодилася вживати курячий бульйон.

У вівторок, 4 березня, Басманний суд у столиці Росії Москві відмовив у задоволенні скарги захисту Надії Савченко на відмову слідчого відпустити її на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, членом якої вона є й відтак має міжнародний імунітет.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів, які нелегально перебували на Донбасі в лавах сепаратистів, а наприкінці січня їй додали ще й звинувачення в незаконному перетині російського кордону. Наприкінці червня минулого року сепаратисти захопили її в полон, насильно перевезли через кордон і передали російським силовикам. За доказами, які надав захист, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, бо потрапила в полон іще до їхньої смерті. Савченко всі звинувачення відкидає.

XS
SM
MD
LG