Доступність посилання

ТОП новини

Литва відзначила 25-річчя Незалежності


25-річчя Незалежності у Литві, Вільнюс, 11 березня, 2015

Литва, яка є першою республікою колишнього СРСР, яка вийшла з його складу, відзначила 25-річчя Незалежності.

У середу, 11 березня, у Вільнюсі відбувся військовий парад та урочисті заходи у парламенті.

Президент Литви Даля Грібаускайте під час виступу закликала литовців до єдності через агресію Росії проти України.

З промовою у парламенті виступив один з лідерів литовського руху за незалежність від Радянського Союзу Вітаутас Ландсберґіс.

«Імперія хоче повернути свої, як вони вважають, втрачені колонії. І наш успіх 25-літньої давнини може виявитися лише тимчасовим успіхом. Наші налякані європейські партнери, імовірно, порадять нам не чинити опору агресору, адже, як вони будуть казати, у світі є важливіші речі, ніж свобода та справедливість. Але ми маємо бути готовими захистити себе», – зазначив Ландсберґіс.

До 1940 року Литва була суверенною державою. Потім 50 років перебувала у складі СРСР.

Відносини між Заходом та Москвою погіршилися з часу російської окупації Криму.

У вересні 2014 року на саміті НАТО у Вельсі 28 країн-членів альянсу погодили створення сил надшвидкого реагування, здатних до передислокації упродовж двох діб, а також створення центрів оперативного командування у шести посткомуністичних країн-членах НАТО – Польщі, Латвії, Литві, Естонії, Румунії та Болгарії.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва будь-які звинувачення відкидає. Росія зазначає, що на Донбасі можуть бути російські «добровольці».

XS
SM
MD
LG