Доступність посилання

ТОП новини

Міносвіти планує реорганізувати ПТУ і технікуми через застарілість


Міністр освіти України Сергій Квіт і його заступник Павло Полянський

Міністерство освіти та науки готується суттєво переформатувати систему професійно-технічних закладів. Про це заявив міністр освіти Сергій Квіт, презентуючи законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійно-технічної освіти».

«Наразі в Україні налічується близько 1200 ПТУ та технікумів. Треба розуміти, що всі вони були створені в радянські часи та були прив’язані до заводів та фабрик, яких зараз нема. Та мережа не відповідає сьогоднішнім проблемам. Крім того, значна кількість професійно-технічних закладів має менше 200 учнів та студентів. Мова не йде про скорочення, мова йде про те, що ми повинні мати таку мережу закладів, які б відповідали потребам сьогодення», – сказав міністр.

У законопроекті пропонується замість вузькопрофесійних професійно-технічних навчальних закладів створити багатопрофільні професійні навчальні заклади нового типу – регіональні центри професійної освіти – за голландським зразком.

«Що зробили голландці? Вони створили регіональні багатопрофільні центри професійної освіти. Сьогодні голландські ПТУ мають від 10 до 30 тисяч студентів. Там є міждисциплінарність, як це є в вищих навчальних закладах. Тобто на зміну невеликим закладам, які мають один профіль, вони перейшли до багатопрофільних великих закладів. В наших умовах, коли ми маємо новий закон про вищу освіту та реалізовуємо концепцію децентралізації, ми цим законом передаємо основні повноваження на регіональний рівень, на рівень області», – пояснив Сергій Квіт.

Проектом закону також передбачено поділ професійно-технічних закладів на три типи: професійний коледж, професійний ліцей та центр професійної підготовки.

Подання законопроекту щодо реформування професійно-технічної освіти на розгляд Кабінету міністрів заплановано на травень цього року.

XS
SM
MD
LG