Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині виявляють фіктивних переселенців


17 тисяч пенсіонерів, зареєстрованих на території Дніпропетровщини як переселенці, реально не живуть на території області, виплачувати пенсії їм тимчасово перестали – до з’ясування статусу. Про це повідомила речник Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Кальянова.

«Таким чином, із загального числа спочатку зареєстрованих пенсіонерів в 53 тисячі довідки отримали 36 тисяч. 17 тисяч людей «випали». Їм нарахування пенсій триває, але виплата припинена до підтвердження ними свого статусу», – сказала Кальянова.

Крім того, за її даними, є також чимало випадків, коли переселенці реєструються, щоб отримати компенсації плати за проживання, але фактично не мешкають на території області. Наприклад, у Васильківському районі за однією адресою у приватному секторі було зареєстровано 78 людей, в приватному будинку у райцентрі Петропавлівка – 224 людини, в селищі Межова – 17 людей.

Як повідомила Кальянова, соціальні працівники в містах і районах області наразі перевіряють місця фактичного проживання переселенців. Перевірки понад 11 тисяч адрес дозволили виявити 633 родин переселенців, яким була призначена допомога на проживання, однак вони не проживали в області.

Водночас Кальянова поінформувала, що на Дніпропетровщині з’явилась можливість для розселення ще 2 тисяч переселенців із зони АТО: обласна владі і представники Євросоюзу відібрала 15 приміщень, які не використовувалися. Їх впорядкують коштом європейських інституцій, і вже за місяць-два вони будуть готові прийняти людей.

За офіційними даними, наразі на Дніпропетровщині зареєстровано понад 80 тисяч переселенців з Донбасу. Коштом уряду Німеччини для переселенців в області відкрили 4 транзитні містечка.

XS
SM
MD
LG