Доступність посилання

ТОП новини
28 листопада 2020, Київ 00:50

Президент Ірану веде нові розмови щодо ядерної програми


Хасан Роугані, архівне фото

Президент Ірану Хасан Роугані провів низку телефонних переговорів із керівниками держав світу щодо ядерної програми його країни в намаганні знайти вихід із неподоланих суперечностей із наближенням останнього терміну для досягнення домовленості.

Після розмови з президентом Франції Франсуа Олландом, який закликав до тривкої й міцної ядерної домовленості з Тегераном, виконання якої можна перевірити й яка б гарантувала, що Іран не здобуде ядерної зброї, президент Ірану також говорив із керівниками Великої Британії й Росії.

Зокрема, повідомили в апараті іранського чільного посадовця, в розмові з прем’єр-міністром Великої Британії Дейвідом Камероном Хасан Роугані закликав зняти всі «несправедливі» санкції проти його країни в обмін на співпрацю і відкритість Ірану стосовно «мирного характеру його ядерної діяльності».

А у Кремлі в Москві повідомили, що іранський чільник і президент Росії Володимир Путін наголошували на поступі в ядерних переговорах і висловлювали впевненість, що ці переговори, що відбуваються нині у швейцарській Лозанні, досягнуть успіху.

У цих переговорах щодо суперечливої ядерної програми Тегерана беруть участь чільні посадовці США й Ірану. Державний секретар США Джон Керрі і міністр енергетики США Ернест Моніз зустрічаються з міністром закордонних справ Ірану Могаммадом Джавадом Заріфом і головою Організації атомної енергії Ірану Алі Акбаром Салегі.

Переговори відбуваються в час, коли збігає термін для їхнього завершення: міжнародна спільнота й Іран вирішили минулого року, що до 31 березня мали б досягти постійної політичної домовленості щодо суперечливої іранської ядерної програми з тим, щоб Тегеран значно обмежив її обсяг, а світ зняв із нього накладені через цю програму санкції. Остаточну домовленість між шістьма провідними державами світу й Іраном, із технічними подробицями, мали б укласти до 30 червня.

Іран, як підозрюють у світі, намагається чи намагався таємно створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного, як він заявляє, характеру його ядерної програми досі так і не надав.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG