Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ обіцяє протягом 1–1,5 тижня направити у регіони вакцини від поліомієліту


Вакцинація дитини оральною поліовакциною (ілюстраційне фото)

Міністерство охорони здоров’я має намір перерозподілити і направити вакцини від поліомієліту в регіони протягом найближчих одного-півтора тижнів, повідомляє прес-служба міністерства.

«На даний момент на складах держпідприємства «Укрвакцина» МОЗ України є 600 тисяч інактивованої та 1 мільйон 100 тисяч доз оральної полівакцини, що будуть розподілені і направлені у регіони протягом найближчих 1 – 1,5 тижня», – мовиться у повідомленні.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігора Перегінця, у регіонах ще є залишки вакцини проти поліомієліту – приблизно 60 тисяч доз, з них майже 2 тисячі – на Закарпатті.

1 вересня у Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що на Закарпатті зафіксували два випадки захворювання дітей на поліомієліт – одній дитині чотири роки, іншій – десять місяців. За повідомленням МОЗ, діти не були вакциновані. Проте 2 вересня місцеві медики спростували це, заявивши, що у хворих дітей гострий в’ялий параліч.

За даними МОЗ, випадки циркуляції похідного від вакцини поліовірусу (cVDPV) дуже рідкісні, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. З 2009 по 2013 роки випадки cVDPV спостерігалися в Афганістані, Камеруні, Чад, Кенії, Нігерії, Пакистані, Сомалі, Ємені.

У МОЗ і ЮНІСЕФ нагадують, що поліомієліт – дуже заразна хвороба, що призводить до паралічу і смерті.

XS
SM
MD
LG