Доступність посилання

ТОП новини

Росія пропонує Україні знову поговорити про відновлення повітряного сполучення


©Shutterstock
©Shutterstock

«Росавіація» направила Державній авіаслужбі України пропозицію щодо продовження двосторонніх консультації про якнайшвидше відновлення повітряного сполучення.

«Поділяючи занепокоєння авіаперевізників і враховуючи відсутність будь-якої відповідної реакції української сторони за підсумками зустрічі, що відбулася 23 жовтня 2015, «Росавіація» направила 28 жовтня на адресу Державіаслужби України листа, у якому ще раз виклала суть своєї пропозиції і висловила готовність продовжити діалог з метою якнайшвидшого поновлення повітряного сполучення між Росією і Україною на основі міжнародного повітряного законодавства та чинної міжурядової Угоди про повітряне сполучення і співробітництво у галузі повітряного транспорту від 12 січня 1994 року», – мовиться у повідомленні «Росавіації».

Повітряне сполучення між Україною і Росією припинене з 0:00 25 жовтня.

23 жовтня під час технічних консультацій представників сторін, що відбулися у приміщенні Європейської комісії у Брюсселі, сторони не ухвалили жодних рішень, а лише обмінялися позиціями, повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

За цим повідомленням, консультації відбулися «на численні прохання російської сторони».

Заборона на польоти до України стосується російських авіакомпаній, які незаконно порушували повітряний простір України, здійснюючи рейси до тимчасово окупованого Криму. Оголошені 16 вересня санкції не стосувалися тільки авіакомпанії «ЮТейр», яка на український півострів не літає.

Після того, як у Києві вирішили запровадити ці санкції, в Москві у відповідь вирішили заборонити польоти до Росії всім українським авіакомпаніям, не назвавши жодних підстав для цього. Це сталося 29 вересня.

Україна у відповідь на цей крок Москви повідомила 12 жовтня, що до скасування цього рішення Росії сама заборонить рейси на свою територію всім російським авіакомпаніям, а не тільки тим, яких стосуються санкції.

XS
SM
MD
LG