Доступність посилання

ТОП новини

Суд продовжив розгляд питання можливості заочного розслідування щодо Януковича


Віктор Янукович
Віктор Янукович

Печерський районний суд Києва продовжив розгляд клопотання Генеральної прокуратури щодо можливості проведення спеціального (заочного) досудового розслідування стосовно колишнього президента України Віктора Януковича, підозрюваного у державній зраді.

«Судове засідання оголошується продовженим», – сказала слідчий суддя.

На засіданні присутні адвокати Януковича.

У грудні суд оголосив перерву у засіданні у зв’язку з тим, що адвокати подали скаргу щодо зміни підслідності. Вищий спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ розглянув клопотання адвоката Віталія Сердюка про направлення провадження за клопотанням ГПУ про здійснення спеціального досудового розслідування щодо Януковича до іншого. Вищийспецсуд вирішив, що це питання має розглядати Печерський райсуд Києва.

Наприкінці листопада 2016 року Янукович як свідок давав свідчення у форматі відео-зв’язку у справі щодо 5 бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут». Тоді генеральний прокурор України Юрій Луценко оголосив текст підозри.

Згодом у ГПУ уточнили, що Віктор Янукович є офіційно підозрюваним у державній зраді від 28 листопада минулого року. Натомість захист Януковича заявляє, що 28 листопада підозра була оголошена з порушенням законодавства.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013 року до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.

Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території Росії.

XS
SM
MD
LG