Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 23:38

В Одесі після зимових канікул нещеплених від кору дітей не пускатимуть до шкіл і дитсадків – комісія


Одеська міська інфекційна лікарня

В Україні спостерігається епідемічний підйом захворюваності на кір. «Черговий і прогнозований», як стверджують в Міністерстві охорони здоров’я. У відомстві додають: кір приходить раз на 5-7 років, проте поточна ситуація ускладнена низьким охопленням населення профілактичними щепленнями. Наразі найбільше хворіють на кір на Івано-Франківщині та Одещині. В Одесі ситуація із захворюваністю залишається складною, свідчать лікарі.

Про серйозний спалах кору медики Одеси кажуть від весни. За минулих 8 місяців захворіли понад тисяча одеситів різного віку. Найстаршому – 82 роки, наймолодшому – два тижні.

В новий рік без покращень

Протягом 4 січня 2018 року з діагнозом «кір» госпіталізували 20 осіб, в тому числі 11 дітей, повідомила головний лікар міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова.

На сьогодні в лікарні перебувають 94 хворих на кір, в тому числі 64 дитини. В лікарні розгорнуто чотири відділення
Світлана Лаврюкова

«На сьогодні в лікарні перебувають 94 хворих на кір, в тому числі 64 дитини. В лікарні розгорнуто чотири відділення. Перед святами ми були змушені розгорнути ще два дитячих відділення, котрі перепрофільовано для госпіталізації хворих на кір», – каже вона.

З початку спалаху, а це був квітень, від ускладнень хвороби в Одесі померло три дитини і двоє дорослих, в тому числі нещодавно – 17-річна дівчинка-підліток і медичний працівник. У зв’язку з цим було ухвалено рішення вакцинувати всіх медиків до 35 років, які працюють в інфекційній лікарні, в прийомних відділеннях стаціонарів і дитячих лікарнях.

«Ми для цього зараз можемо взяти вакцину, що призначена для дітей і котра є в достатній кількості, а потім компенсувати за рахунок місцевого бюджету», – зауважила головний позаштатний педіатр міського департаменту охорони здоров’я Ганна Луньова.

Найближчими днями батьків нещеплених дітей письмово сповістять – Буйневич

Після зимових канікул маленькі одесити без щеплення від кору не зможуть відвідувати школи та дитячі садки. Таке рішення напередодні Нового року ухвалила, а 4 січня оприлюднила комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Одеській міськраді. Обмеження діятимуть, поки зберігатиметься несприятлива епідеміологічна ситуація, пояснила Радіо Свобода директорка міського департаменту освіти і науки Олена Буйневич.

Найближчими днями батьків таких дітей письмово сповістять, що після зимових канікул дитину до школи не треба приводити
Олена Буйневич

«У директорів шкіл є інформація щодо нещеплених дітей, оскільки медичні карти з листами щеплень зберігаються в шкільних медичних пунктах. Найближчими днями батьків таких дітей письмово сповістять, що після зимових канікул дитину до школи не треба приводити», – каже вона.

Розповіла Олена Буйневич і про те, в який спосіб відсторонені від занять надолужуватимуть пропущений матеріал. За її словами, це будуть індивідуальні плани навчання, впровадження консультацій, дистанційних методів, оцінювання за письмовими роботами тощо.

Батьки кажуть про «ультиматум» міськради і «порушення права на освіту»

Подібний «ультиматум» одеської міської влади призведе до масової торгівлі довідками про щеплення й подорожчання таких документів, вважає представник громадської організації «Пацієнти України» Павло Поламарчук.

Батькам, котрі переймаються тим, як у високий епідсезон захворюваності на грип дитина перенесе навантаження щеплення від кору, громадський активіст радить йти за консультацією до досвідченого лікаря.

«Медики, чиновники, колегіальний орган (комісія) не несуть відповідальності. Тому я просто рекомендую знайти педіатра, якому довіряєте. І тоді вже за рекомендацією конкретного педіатра, а не комісії, яка сталінсько-ГУЛАГівськими методами тут збирається щось робити», – каже він.

Одеська міська інфекційна лікарня
Одеська міська інфекційна лікарня

Закиди батьків, що обмеження на відвідування шкіл порушує конституційне право дитини на освіту, в одеській міськраді спростовують.

«Йдеться про освіту, а не про відвідування закладу освіти. Освітній заклад може обирати інші, крім уроків, форми організації навчально-виховного процесу. Також в Конституції є стаття 3, в якій чітко визначено: людина, її життя та здоров’я (а ще честь, гідність, недоторканність, безпека) визнані в Україні найвищою соціальною цінністю», – зазначила заступниця директора міського департаменту освіти Ольга Дума.

Канікули закінчуються 15 січня. Проте, як зауважують лікарі, станом на сьогодні імунізації від кору потребують ще близько п’яти тисяч одеських дітей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG