Доступність посилання

Радіо Свобода Daily: заблокована «реінтеграція Донбасу»


Сесійна зала Верховної Ради
Сесійна зала Верховної Ради

Сьогодні розпочнемо з невеликої добірки новин.

Народні депутати від «Опозиційного блоку» заблокували підписання закону про реінтеграцію Донбасу, зареєструвавши проект постанови про скасування рішення Верховної Ради.

У Одесі під час спроби затримання вбили Валентина Дорошенка – колишнього проросійського активіста. Він поранив трьох правоохоронців (один із них від поранень помер) і вбив одного зі своїх знайомих. На місці події поліцейські виявили вогнепальну зброю, а у сумці загиблого стрілка виявили чотири осколкові гранати.

Поліція: внаслідок перестрілки в Одесі загинули три людини (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

НАЗК викликає голову Держкіно Пилипа Іллєнка для надання пояснень про премії двоюрідній сестрі.

Суд продовжив запобіжний захід відстороненому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову на два місяці

Міністр культури України Євген Нищук призначив головою Українського культурного фонду Марину Порошенко.

А в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що від початку спалаху кору в Україні померла вже восьма людина, і додала, що міністерство пропонує посилити відповідальність за відмову від вакцинації.

Соцмережі про Порошенка на Мальдівах

Гостру дискусію в соцмережах спровокувало розслідування «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» програми «Схеми», яке пролило світло на деталі відпочинку, його вартість та дивну конспірацію. (Про нього ми розповіли Вам у попередньому огляді). Якщо Ви ще не встигли подивитись, то ось воно, а тут ми зібрали як і схвальні, так і критичні коментарі, а також і меми, «фотожаби», які з’явились з часу виходу розслідування.

Далі два матеріали, приурочені до важливих дат.

100 років «злуки» УНР з Кубанню, яка так і не відбулася.

Цими днями відзначається 100 років від створення Кубанської Народної Республіки, а також і сторіччя першої спроби Кубані з’єднатися з Українською Народною Республікою. Таких спроб злуки Кубані з Україною в 1918–1920 роках було кілька, але жодна з них так і не була успішною. Зрештою, обидва державні утворення впали під натиском більшовиків. Але історики вважають невипадковим потяг волелюбної Кубані, заснованої на традиціях козаків-запорожців, до України, хоча й визнають, що жорстокі репресії проти кубанців у часи СРСР мали дуже негативний вплив на населення регіону і його проукраїнську самоідентифікацію.

«Бобер» про ДАП

І до третьої річниці боїв у Донецькому аеропорту Радіо Свобода публікує розповідь Ростислава Смуся, бійця 93-ї окремої механізованої бригади з позивним «Бобер». «Кіборг» двічі стояв на обороні ДАПу і через поранення залишив аеропорт за кілька днів до його падіння. «Для мене аеропорт – це, з одного боку, розрух, обморожені руки й ноги, а з іншого – купа друзів. Виходить, що на цій війні я більше знайшов. У мене з’явилося дуже-дуже багато справжніх друзів – по всій Україні. Тільки на похорони вже просто не можу ходити…» – зізнається він.

Заручники війни

Втім, і це ще не все. Окрім спогадів «кіборгів», Радіо Свобода вже почало збирати свідчення людей, які були захоплені бойовиками угруповань «ЛНР» і «ДНР», утримувалися у нелюдських умовах і зазнавали тортур. Спільний проект правозахисників Центру громадянських свобод і Фундації «Відкритий діалог» за підтримки Фонду «Відродження» і Радіо Свобода отримав назву: «Заручники війни. Вони пройшли крізь пекло» і складається з 10 свідчень. Вже готується до прем’єри і документальний фільм. Його ми обов'язково Вам покажемо, а поки історії «заручників війни» можна почитати тут.

Цінуйте мир, цінуйте свободу!

Ваше Радіо Свобода Daily бажає приємних вихідних!

Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG