Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2019, Київ 02:41

Україна має неочікувану прогалину в національній безпеці – Андерс Ослунд


Аналітик Atlantic Council Андерс Ослунд

Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні, переконаний аналітик Atlantic Council Андерс Ослунд.

«Це незбагненно, що в одинадцяти з 24 українських обленерго значною часткою володіє російський націоналіст Олександр Бабаков», який перебуває під санкціями всіх задіяних країн через його роль в російській окупації та анексії Криму, будучи на посаді віце-спікера російської Держдуми, наголошує аналітик, звертаючи увагу на те, що Бабаков також фігурує в так званих «Панамських паперах».

Згідно з санкціями США та Європи, активи Бабакова мають бути заморожені, стверджує Ослунд. Аналітик радить українському урядові заморозити його активи з огляду на питання національної безпеки: «Ми турбуємось через російські кібернапади на українську енергомережу, в той час як значною її частиною володіє, контролює та управляє ворог».

Ще один значний власник – Костянтин Григоришин – раніше був російським громадянином, але отримав українське громадянство.

Ослунд також прокоментував приватизаційні плани в Україні. Наразі держава володіє міноритарними пакетами акцій в багатьох обленерго. Через те, що кожна з цих компаній насправді перебуває під контролем одного чи двох великих бізнесменів, уряд має продати міноритарні пакети за мінімальною ціною, встановленою державою єдиному зацікавленому покупцеві, радить аналітик. Це було частково зроблено минулого року, і уряд передбачив продаж ще десяти міноритарних пакетів акцій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG