Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 11:58

Український уряд має робити все можливе для жителів Донбасу – Волкер


Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер під час перебування у прифронтовій Авдіївці, Донецька область, 23 липня 2017 року

Український уряд має бути активнішим, щоб його почули на Донбасі, заявив в інтерв'ю українській службі «Голосу Америки» спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер​.

Український уряд має робити все, щоб його почуло населення на Донбасі. Люди, які живуть там, неймовірно страждають від багатьох проблем

«Український уряд має робити все, щоб його почуло населення на Донбасі. Люди, які живуть там, неймовірно страждають від багатьох проблем від постачань води і перебоїв з електропостачанням, вимкнень мереж мобільного зв'язку, обмеження свободи пересування, фізичної небезпеки та хвороб», – заявляє Волкер.

Він наголошує, що жителі Донбасу потребують максимальної підтримки від українського уряду: «Йому (уряду – ред.) треба бути максимально активним, щоб показати цю підтримку».

Читайте також: Міжнародні гуманітарні програми на Донбасі забезпечені лише на 4% – Ніл Вокер

Волкер каже, що українському уряду ще треба пройти великий шлях, щоб перетворити Україну на «успішну та процвітаючу демократію». Втім, на його думку, за чотири роки зроблено вже багато.

Протягом останніх чотирьох років в Україні відбувались реформи – від пенсійної до реформи національної безпеки, реформи антикорупційних судів, освіти​

«Насправді, український уряд вже багато чого зробив. Протягом останніх чотирьох років в Україні відбувались реформи – від пенсійної до реформи національної безпеки, реформи антикорупційних судів, освіти тощо», – заявив спецпредставник.

Втім, на його думку, ще багато чого треба зробити.

«Необхідно створити привабливий бізнес-клімат для інвестицій в Україні, забезпечити розвиток, боротися із корупцією, щоб і українці, і бізнесмени-іноземці відчували, що в Україні можна чесно вести справи. Отже, треба пройти ще довгий шлях», – говорить Волкер.

Читайте також: Волкер: інтервенція Росії призвела до тяжкої гуманітарної кризи на Донбасі

Необхідно створити привабливий бізнес-клімат для інвестицій в Україні, боротися із корупцією

За його словами, саме на цьому шляху має «сфокусуватись український уряд, щоб зробити Україну успішною та процвітаючою демократією з ринковою економікою, якою вона може бути».

Також Курт Волкер заявив, що США наполягають на масштабній миротворчій місії ООН на Донбасі. Цю ідею, за його словами, підтримують, також Україна, Німеччина та Франція, на відміну від Росії.

Читайте також: Волкер: На Донбасі «дуже гаряча» війна, за яку відповідальна Росія

26 липня у Берліні зустрінуться керівники політичних департаментів МЗС країн «нормандської четвірки», щоб обговорити ситуацію на сході України. Курт Волкер повідомив, що на цій зустрічі говоритимуть, зокрема, про те, як має виглядати миротворча операція ООН.

«Це запитання, яке вже давно очікує відповіді, – наголошує спецпредставник. – Росія запропонувала ідею, щоб ООН забезпечила захист моніторингової місії ОБСЄ. Втім, на думку США, Німеччини, Франції і України, має бути справжня миротворча місія, щоб забезпечити безпеку на ширшому рівні. Сподіваюсь, ми зможемо обговорити саме цей формат миротворчої місії».

Читайте також: Історія про дівчинку «Пуговку», мінометний обстріл, французького волонтера і про наслідки гібридної війни

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG