Доступність посилання

ТОП новини

Через коронавірус авіакомпанії перевозять «літаки-привиди» без пасажирів, аби не втратити «слоти»


Ілюстративне фото

Авіакомпанії змушені виконувати практично таку саму кількість рейсів, як до спалаху коронавірусу, незважаючи на те, що літаки можуть летіти порожніми. Компанія Virgin Atlantic повідомила ВВС, що її літаки літають напівпорожніми через спалах коронавірусу. British Airlines виконують порожні рейси, які преса вже назвала «літаками-привидами», повідомляє The Times.

Міжнародна асоціація авіаперевізників звернулась до авіаційних адміністрацій країн світу з проханням внести зміни, що регулюють поділ часу для рейсів (слоти), через спалах коронавірусу. Близько 43% всіх пасажирських перевезень відбуваються з 200 аеропортів світу, які регулюють розподіл «слотів».

Згідно з цими нормами, авіалінії мають обов’язково використовувати 80% виділених їм проміжків часу, інакше наступного сезону на ці слоти можуть претендувати конкуренти й можуть отримати їх. Саме тому компанії витрачають тисячі літрів пального, «ганяючи» над Атлантикою та Європою, по суті, літаки-привиди без пасажирів.

Оскільки компанії несуть великі збитки, член парламенту Великобританії Грант Шаппс вже звернувся до Airport Coordination Limited, організації, яка координує найбільшу кількість слотів у світі, з проханням змінити правила, поки ситуація не стабілізується. В своєму твітері він, зокрема, повідомив, що через коронавірус запит на перевезення значно знизився, але авіалінії і далі змушені тримати такі самі обсяги.

В офіційному листі британського депутата зазначається, що Airport Coordination Limited уже пішла на зустріч щодо рейсів, які виконувались до Китаю та Гонконгу: «Я особливо занепокоєний тим, що, аби задовольнити правило 80/20, авіалінії змушені відправляти літаки практично пустими. Ця ситуація не відповідає інтересам ані галузі, ані пасажирів, ані навколишнього середовища, тому має бути вирішена».

За підрахунками Міжнародної асоціації авіаперевізників, спалах коронавірусу може зменшити обсяг продажу квитків на 113 мільярдів доларів. Більшість авіакомпаній уже скасувала польоти до континентального Китаю та Гонконгу, а також частково обмежила рейси до Італії та Південної Кореї.

У той же час 9 березня американська авіакомпанія Delta повідомила про те, що пасажири, які вже придбали квитки на березень та квітень, можуть обміняти або здати їх без спеціальної доплати. Минулого тижня сенатор Річард Блументал надіслав запит на ім’я виконавчих директорів Delta, United та American із проханням переглянути їхню політику щодо додаткової плати за скасування або зміну квитка. До того медіа та пасажири активно критикували авіакомпанії за відсутність більш гнучкої та клієнтоорієнтованої політики.

Окрім того, компанії вже значно (в 2–3 рази) знизили вартість перельотів як всередині Сполучених Штатів, так і за межами країни на березень та квітень. Наприклад, наразі вартість квитка з Нью-Йорка до Маямі на великодні свята складає лише 140 доларів, а в той же проміжок часу до спалаху коронавірусу найдешевший квиток коштував 500 доларів. Квиток із Нью-Йорка до Києва сьогодні можна придбати за 500 доларів. Ще кілька тижнів тому такий переліт коштував мінімум 800 доларів.

Дивіться також:Круїзний лайнер, на борту якого виявили коронавірус, і де перебуває 49 громадян України, прибув в Окланд. (Відео)

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG