Доступність посилання

ТОП новини

Трамп бачить «світло в кінці тунелю» у боротьбі з коронавірусом


Президент США Дональд Трамп під час щоденного брифінгу щодо коронавірусу в Білому домі у Вашингтоні, 5 квітня 2020 року
Президент США Дональд Трамп під час щоденного брифінгу щодо коронавірусу в Білому домі у Вашингтоні, 5 квітня 2020 року

Президент США Дональд Трамп сказав, що бачить проблиски надії у національній боротьбі з поширенням пандемії COVID-19. Водночас Великобританія заявила, що прем’єр-міністр Боріс Джонсон перебуває у лікарні через досі наявні симптоми коронавірусу.

Дональд Трамп сказав, що кількість смертей у Сполучених Штатах досягне «жахливого» рівню протягом наступних двох тижнів. Але він також додав, що в країні спостерігається «сповільнення» нових випадків зараження COVID-19 у найпостраждаліших штатах.

«Ми бачимо світло в кінці тунелю, – сказав президент США 5 квітня під час щоденного звіту щодо оновлених даних про коронавірус. – Ми спостерігаємо дуже хороші речі».

Він також заявив, що Сполучені Штати «далекі» від створення вакцини проти COVID-19.

Трампа, який у цьому році балотується на виборах, критикували за його занадто оптимістичний погляд на стан пандемії в країні.

Ентоні Фаучі, член оперативної групи Трампа з питань коронавірусу, сказав, що попри вплив заходів соціального дистанціювання і закликів залишатися вдома, які допомагають сповільнити поширення спалаху, країна все ще переживає найважчі дні кризи.

Те, що ви чуєте про можливе світло у кінці тунелю, не скасовує того факту, що завтра, наступного дня, все може бути дуже погано
Ентоні Фаучі

«Те, що ви чуєте про можливе світло у кінці тунелю, не скасовує того факту, що завтра, наступного дня, все може бути дуже погано», – сказав Фаучі журналістам.

Дебора Біркс, координаторка оперативної групи з питань коронавірусу в Білому домі, сказала, що в Іспанії й Італії видно позитивні ознаки, тож у Сполучених Штатах очікується та ж сама динаміка, але з певною затримкою.

Іспанія й Італія «дають нам надію на те, яким може бути наше майбутнє», сказала Біркс.

Через декілька годин після того, як Трамп виступив з оновленими даними щодо ситуації в країні, британський уряд заявив, що Боріса Джонсона, який раніше заразився коронавірусом, шпиталізували.

Даунінг-стріт назвала це «запобіжним кроком», який рекомендував лікар прем’єр-міністра.

«Усі американці за нього моляться, – сказав Трамп про Джонсона. – Я сповнений надії й упевненості, що з ним все буде гаразд».

Коронавірус нині поширився у 182 країнах світу, досягнувши 1,25 мільйона підтверджених випадків, згідно з підрахунками Університету Джонса Гопкінса.

Понад чверть мільйона людей повністю одужала від інфекції, а понад 68 тисяч померли.

У Сполучених Штатах через посилення тестування зафіксована найбільша кількість офіційно підтверджених випадків у світі &ndash 325 тисяч. Трамп сказав, що понад 1,6 мільйона американців пройшли тестування.

Згідно зі словами офіційних осіб, у країні зареєстровано понад 9200 загиблих, і ця цифра збільшиться найближчими тижнями. Трамп раніше казав, що кількість смертей у США може досягти від 100 тисяч до 240 тисяч, навіть із заходами соціального дистанціювання.

«Момент Перл-Харбору»

Генеральний хірург США (чільний посадовець федерального уряду в галузі охорони громадського здоров’я) Джером Адамс сказав американцям 5 квітня, щоб вони були готові до того, що, за його словами, це буде «найважчий та найсумніший тиждень життя для більшості американців», бо багато хворих на коронавірус помирає.

Адамс сказав Fox News TV, що «це буде наш момент Перл-Харбору, наш момент 11 вересня».

Проте штат Нью-Йорк, який постраждав найбільше, заявив, що кількість щоденних смертей дещо зменшилась, до 600 людей. Те ж саме стосується кількості випадків інтенсивної терапії і пацієнтів, яким необхідні апарати штучної вентиляції легень.

Трамп відзначив, що таке падіння – це позитивний знак.

А втім, губернатор штату Нью-Йорку Ендрю Куомо попередив, що ще «занадто рано говорити» про значення цих показників для його штату, в якому зареєстровано 4159 смертей і 122 тисячі випадків зараження.

Критики кажуть, що Трамп не поспішав реагувати на поширення коронавірусу, залишивши країну непідготовленою. Губернатори заявили, що їм не вистачає апаратів ШВЛ і захисних засобів для медичного персоналу.

Президент США сказав 5 квітня, що за минулий тиждень країна отримала мільйони рукавиць, масок і халатів, і незабаром мають з’явитися нові.

Люди прогулюються по Таймс-скверу під час спалаху коронавірусу в Нью-Йорку, США, 21 березня 2020 року
Люди прогулюються по Таймс-скверу під час спалаху коронавірусу в Нью-Йорку, США, 21 березня 2020 року

Місто Нью-Йорк, що стало епіцентром спалаху коронавірусу в країні, отримало 600 тисяч масок 6 квітня, сказав Трамп.

Він також додав, що найпостраждаліші штати отримають сотні апаратів ШВЛ і що понад 3 тисячі військовослужбовців, включно з медичними працівниками, будуть направлені для допомоги постраждалим штатам до 7 квітня.

Президент США, який продовжив заходи соціального дистанціонування до кінця місяця, сказав, що його адміністрація «наполегливо рекомендує» людям залишатися вдома, щоб сповільнити поширення хвороби. Водночас він також повторив своє бажання незабаром знову відкрити країну для бізнесу.

Покращення в Європі

Представники США заявили, що деякі дані про коронавірус із Європи вселяють оптимізм.

5 квітня в Італії зареєстрували 525 нових смертельних випадків – це найнижчий показник, починаючи з 19 березня. Але попри це, загальна кількість загиблих в країні досягла 15 887 випадків, що є найвищим показником у світі.

Другий день поспіль в Італії також спостерігається зниження кількості людей, які перебували в інтенсивній терапії, на 17 осіб до 3977 випадків.

5 квітня в Іспанії, ще одній країні, яка постраждала від одного з найстрашніших світових спалахів хвороби, темпи зараження і смертності знову сповільнилися.

Працівник у захисному костюмі проводить дезінфекцію площі в Мілані, 31 березня 2020 року
Працівник у захисному костюмі проводить дезінфекцію площі в Мілані, 31 березня 2020 року

Але водночас 4 квітня Великобританія оголосила у себе про рекордно високу кількість смертей від COVID-19 – 708 людей, включно з 5-річною дитиною. Таким чином, кількість загиблих досягла позначки 4313 на тлі понад 42 тисяч підтверджених випадків у країні.

Ніл Фергюсон з Імперського коледжу, один з експертів у сфері охорони здоров’я, допомагає формувати реакцію уряду Великобританії на кризу коронавірусу. Він сказав BBC, що кількість смертей «може бути десь між 7 тисячами й трохи більше ніж 20 тисячами» в рамках заходів, які проводять задля сповільнення збудника хвороби.

Ми досягнемо успіху
Єлизавета II

У рідкісному спеціальному телевізійному зверненні 5 квітня королева Єлизавета II подякувала медичним працівникам, які борються з пандемією, і закликала об’єднати зусилля для подолання кризи, пообіцявши: «Ми досягнемо успіху».

93-річна королева, спираючись на свій досвід часів Другої світової війни, сказала людям, які були змушені розлучитися з сім’єю та друзями: «Ми знову зустрінемося».

За 68 років правління королеви трансляція спеціального телевізійного звернення, окрім щорічного Різдвяного привітання, проводилася лише 4 рази.

Водночас голова виконавчої гілки Європейського союзу, президент Європейської комісії Урзула фон дер Лаєн висловила думку, що витрати ЄС повинні відображати потреби солідарності та адаптації до кризи коронавірусу.

У статті, опублікованій 5 квітня в німецькій газеті Welt am Sonntag, фон дер Лаєн закликала до «Плану Маршалла для Європи», посилаючись на масштабну програму відновлення Європи завдяки допомозі США після Другої світової війни.

Іран, Росія

В Ірані, іншій одній з найбільш ураженій країні світу, президент Хасан Роугані заявив 5 квітня, що «економічна діяльність з низьким рівнем ризику» відновиться з 11 квітня.

Він заявив чиновникам під час зустрічі в телевізійному форматі, що того ж самого дня дві третини державних службовців повернуться до роботи у свої офіси. Роугані не пояснював, що він має на увазі під «діяльністю з низьким рівнем ризику».

Іранські жінки, члени ісламської дружини «басідж», роблять захисні маски, Тегеран, 5 квітня 2020 року
Іранські жінки, члени ісламської дружини «басідж», роблять захисні маски, Тегеран, 5 квітня 2020 року

Через кілька годин по тому Міністерство охорони здоров’я Ірану збільшило офіційні показники захворювання COVID-19, які тепер становлять 58 226 випадків зараження і 3603 смерті. Але неефективність медичної системи і секретність Ірану часто ставлять під сумнів надійність офіційної статистики.

Владу Ірану критикували за початкову повільну реакцію на пандемію та невиконання карантину в місті Кум, де у лютому почався спалах коронавірусної хвороби.

Окрім цього, експерти скептично ставляться до правдивості офіційних даних, опублікованих іранським урядом, який контролює місцеві ЗМІ й інформацію, яку можуть отримати іноземні ЗМІ.

У багатьох звітах також ставиться під сумнів правдивість даних про пандемію, які надходять з таких країн, як Росія, Туркменістан, Північна Корея й Китай, де вірус вперше перейшов від тварини до людини наприкінці минулого року.

У Росії орган, відповідальний за відповідь на кризу коронавірусу, заявив, що у країні було зареєстровано 658 нових інфікованих і 45 смертей, а загальна кількість випадків COVID-19 нині становить 5389, що свідчить про 14-відсотковий зріст показників. Але це все ще набагато менше, ніж найімовірніші цифри, про які багато хто говорить, з огляду на кількість населення країни, а саме 145 мільйонів людей, і кордон з Китаєм, який за своєю протяжністю є шостим у світі.

Медичні експерти в Росії й за кордоном звинувачують країну в занижені показників захворюваності, зокрема у той час, коли президент Росії Володимир Путін відправляє медичне обладнання за кордон, щоб допомогти іншим постраждалим країнам.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG