Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд завтра розпочне розгляд подання депутатів щодо конституційності указу Президента про розпуск парламенту


За повідомленням прес-служби КСУ, приводом для розгляду стало подання 53 народних депутатів. Коаліція у Верховній Раді на цьому тижні півдня працюватиме в пленарному режимі. У Секретаріаті ж Президента заявляють, що будь-які заяви чи дії від імені Верховної Ради не мають юридичної сили і є приватною думкою їхніх авторів. А міліція Києва звернулася з проханням до учасників масових заходів 10 квітня дотримуватися чинного законодавства і не піддаватися на можливі провокації.


За повідомленням прес-служби КСУ, приводом для розгляду стало подання 53 народних депутатів.

Суддею-доповідачем призначили Сюзанну Станік.

Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення дострокових виборів Президент Віктор Ющенко підписав 2 квітня.

Парламент відмовився виконувати це рішення і звернувся до Конституційного суду з проханням роз’яснити легітимність відповідного Указу.

У вівторок заступник керівника фракції Партії регіонів Михайло Чечетов повідомив, що Коаліція у Верховній Раді півдня працюватиме в пленарному режимі.

За його словами, таке рішення було ухвалене на Погоджувальній раді лідерів фракцій парламенту.

Згідно з повідомленнями, відповідно до календарного плану, на цьому тижні, народні депутати повинні були працювати в комітетах і фракціях.

Як повідомив у вівторок на засіданні парламенту спікер Олександр Мороз, Верховна Рада працюватиме в пленарному режимі на цьому тижні щодня з 10.00 до 12.00. При цьому він уточнив, що у разі потреби окремо ухвалюватиметься рішення про продовження засідання на необхідну кількість часу.

Напередодні представник Соціалістичної партії Віталій Шибко заявив, що у нинішній ситуації парламент зобов’язаний працювати у постійному режимі: “Є питання, які розглядаються законопроектами, є питання, які стосуються сьогоднішнього дня. Треба на все це реагувати. Я думаю, що законодавчий повинен бути таким, щоб міг відразу відреагувати на події дня”. У Секретаріаті ж Президента заявляють, що будь-які заяви чи дії від імені Верховної Ради не мають юридичної сили і є приватною думкою їхніх авторів.

Тим часом міліція Києва звернулася з проханням до учасників масових заходів 10 квітня - політичних партій та громадських організацій дотримуватися чинного законодавства і виявляти високу культуру, повагу одне до одного та не піддаватися на можливі провокації.

У заявках, поданих до Київської міської державної адміністрації на проведення мітингів на підтримку Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та проти нього, зазначено близько 750 тисяч осіб.

У Центрі зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України у Києві, наразі перевіряється інформація про можливі дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації у столиці та дискредитацію співробітників міліції в очах населення.

“Провокатори можуть використати формений одяг співробітників міліції та активно застосовувати усілякі методи збурення суспільної думки, включаючи заходи фізичного впливу стосовно учасників масових акцій”, - зазначається у повідомленні.

Водночас головне управління МВС столиці заявляє, що “працівники міліції діятимуть виключно в межах повноважень, визначених Конституцією України та Законом України “Про міліцію”.

Столична міліція радить 10 квітня обмежити своє пересування в тих місцях, де об’єднана опозиція та коаліція проводитимуть свої акції.

Тим часом, опозиція оголошує про початок безстрокової акції “зРаду геть”, яка розпочнеться завтра.

Матеріали до теми:

• ФОТОРЕПОРТАЖ, 7.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»

• Віктор Ющенко у зверненні до Українського народу напередодні Великодня наголосив на незворотності свого рішення про розпуск парламенту

• Юлія Тимошенко — найгеніальніший політик, а Президент підписав собі політичний вирок — інтерв’ю з депутатом Олександром Ковтуненком • «Трагіфарс» в Україні. Ющенко – я не буду Єльциним. (Огляд світової преси) • Розпуск парламенту України є правильним рішенням, але «помаранчеві» допустили багато помилок раніше – словацький дослідник • Конституційний Суд у центрі уваги • Точка неповернення: яких сценаріїв розвитку ситуації в Україні можна очікувати? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА)

• Боже і кесареве. Ієрархи і релігійні лідери про політичну ситуацію в країні - посередництво чи втручання? • Коаліціянти виключили позафракційників • П’ятий день розпущених • Кризова географія: якими будуть наслідки реакції місцевих Рад на Указ Президента про розпуск парламенту? • “Берег лівий - берег правий” - чи можуть непорозуміння серед політиків відбитись на стосунках простих українців? • Перевибори. Чи на краще? • Дніпропетровськ: Президента засудили, Президента підтримали
XS
SM
MD
LG