Доступність посилання

ТОП новини

Опозиційні депутати складуть сьогодні свої повноваження


Про такі плани «нашоукраїнців» заявив лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко. Так само склали повноваження і депутати з Блоку Юлії Тимошенко, повідомила лідерка блоку. Опозиція хоче, незалежно від рішення Конституційного Суду щодо Указу Президента про розпуск парламенту, зробити Верховну Раду неправочинною, відкликавши більше від третини депутатів, тобто понад 150.


Про такі плани «нашоукраїнців» заявив напередодні, у середу, лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко.

Крім складення повноважень депутатами, блок збирається позбутися й кандидатів у депутати нинішнього скликання.

«Ми ухвалимо рішення про скасування списку кандидатів у народні депутати від блоку „Наша Україна“ на парламентських виборах березня 2006 року. Завтра список блоку „Наша Україна“ перестане існувати, а всі депутати припинять свої повноваження», — заявив Кириленко.

Так само склали повноваження і депутати з Блоку Юлії Тимошенко, повідомила лідерка блоку.

Опозиція хоче, незалежно від рішення Конституційного Суду щодо Указу Президента про розпуск парламенту, зробити Верховну Раду неправочинною, відкликавши більше від третини депутатів, тобто понад 150.

До фракції БЮТ входять 125 депутатів, до «Нашої України» — 77, разом — 202 депутати.

І опозиція, і коаліція коментують різні способи, як би можна було скласти депутатські повноваження і як би можна було цьому перешкодити.

Валентин Матвеєв, заступник голови фракції Компартії, звернув увагу, що для складення депутатських повноважень самої лише заяви про це не досить.

«Наші колеги блефують», — вважає він. Адже процедура дострокового складення депутатських повноважень передбачає не тільки написання заяви про це, але і внесення пропозиції про складення повноважень на розгляд Верховної Ради.

«І кожна така заява розглядається Верховною Радою персонально. І це уже справа Верховної Ради визначатися, чи прийме вона цю заяву до відома і задовольнить її, чи ні», — нагадав депутат від коаліції.

Водночас представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич вважає, що в разі виходу депутата з фракції його повноваження припиняє керівний партійний орган, а не Верховна Рада.

Про це він заявив, коментуючи заяви опозиційних депутатів про вихід із фракцій БЮТ і «Наша Україна», повідомила прес-служба «Нашої України».

Зварич наголосив, що на відміну від процедури, коли народний депутат за власною ініціативою складає свої повноваження, вихід народного депутата з фракції і згодом рішення відповідного керівного органу партії чи блоку про припинення його депутатських повноважень не вимагає підтвердження окремим рішенням Верховної Ради і набуває чинності з моменту його ухвалення.

Матеріали до теми:

• Опозиція закликає українців зібратися на «другий Майдан» • Конституційний Суд вже другий день поспіль розглядав справу про відповідність Основному законові Указу Президента про розпуск парламенту • ПАРЄ: політичні лідери України здатні розв''язати конфлікт • Опозиція діє • Перспективи імпічменту • Янукович каже, що не боїться нових виборів і не виключає імпічменту Ющенка • Перший крок до рішення. КС розпочав вирішувати долю парламенту

• ФОТОРЕПОРТАЖ, 18.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»
XS
SM
MD
LG