Доступність посилання

ТОП новини

Донецьк, козаки та надзвичайний стан: останні новини про коронавірус в Україні


З Китаю до України прибув літак з тестами на коронавірус та іншим медичним вантажем
З Китаю до України прибув літак з тестами на коронавірус та іншим медичним вантажем

МОЗ виступає за надзвичайний стан, бізнес – проти

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець закликав Верховну Раду запровадити в Україні надзвичайний стан «заради порятунку українців» під час пандемії коронавірусу. Кілька українських бізнес-асоціацій виступили проти. На їхню думку, такий крок може призвести до втрати мільйонів робочих місць і масових протестів.

В Україну привезли тести на коронавірус

У ніч на 23 березня з Китаю до України прибув літак із тестами на коронавірус, медичними масками різного ступеня захисту, дезінфекторами та апаратами штучної вентиляції легень. Цього тижня має відбутися ще кілька таких рейсів.

Запорізькі козаки проти інфекційних хвороб

Найпопулярнішими дезінфекторами в запорізьких козаків були дьоготь і вогонь. Уся документація, яка приходила на Січ, проводилася над вогнем, тобто листи пропускали над свічкою, їх вимочували в оцті і навіть натирали часником. Більше про методи боротьби козаків з інфекційними хворобами читайте в інтерв’ю на сайті Радіо Свобода, але пам’ятайте – самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Донецьк та загроза COVID-19

COVID-19 окупованому Донецьку «не страшний»! Магазини, ресторани, кінотеатри, громадський транспорт – усе це продовжує працювати в непідконтрольному Україні місті. Як там реагують на загрозу? Яка ситуація з продуктами? Чи готові місцеві до карантину? Відповіді на ці питання – у матеріалі «Донбас Реалії» (спеціального проєкту Радіо Свобода).​

Як вберегтися від коронавірусу?

Всесвітня організація охорони здоров’я описала кілька простих кроків, щоб максимально вберегти себе від COVID-19. ВООЗ закликає мити руки або обробляти їх дезінфекторами, дотримуватися дистанції в 1,5 метра від людей, які чхають або кашляють, не торкатися обличчя, під час кашлю або чхання прикриватися зігнутим ліктем або серветкою, залишатися вдома у випадку поганого самопочуття, не їздити в міста та регіони, де розповсюджений коронавірус. Більше про методи самозахисту та симптоми коронавірусу читайте в нашому матеріалі.

Скільки випадків COVID-19 в Україні?

Зранку 23 березня Міністерство охорони здоров’я повідомляло про 73 зареєстровані випадки коронавірусу. Три людини померли, один пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

Є питання про COVID-19? Пишіть нам на пошту Radiosvoboda@rferl.org.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG