Доступність посилання

ТОП новини

Асєєв попросив сенаторів США сприяти звільненню решти ув’язнених на окупованому Донбасі


Станіслав Асєєв (другий зліва) під час зустрічі з групою американських сенаторів в офісі Радіо Свобода у Празі, 14 лютого 2020 року

Звільнений із полону автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв зустрівся з групою американських сенаторів і попросив їх натиснути на Росію, щоб вона закрила спецв’язницю «Ізоляція» в окупованому Донецьку, в якій він відсидів в ув’язненні 28 місяців із 31-го, що він провів за ґратами.

«Дуже прошу вас натиснути на Росію, щоб вона ліквідувала цю спецв’язницю, цей концентраційний табір «Ізоляція» в Донецьку, адже те, що там відбувається – це неповага не лише до моєї країни, але й до людських цінностей і людської гідності», – сказав Станіслав Асєєв групі американських сенаторів, з якими мав зустріч у штабквартирі Радіо Свобода у Празі.

Станіслав Асєєв (третій зліва) під час зустрічі з групою американських сенаторів в офісі Радіо Свобода у Празі, 14 лютого 2020 року
Станіслав Асєєв (третій зліва) під час зустрічі з групою американських сенаторів в офісі Радіо Свобода у Празі, 14 лютого 2020 року

«Також прошу вас сприяти звільненню усіх ув’язнених, які ще залишаються в неволі на тій території. І третє прохання – не допустити жодного політичного рішення щодо Донбасу, допоки Росія не передасть Україні контроль над нині неконтрольованою Києвом ділянкою українсько-російського кордону», – попросив Асєєв сенаторів.

Станіслав Асєєв (другий зліва) і президент корпорації Радіо Свобода Джеймі Флай (третій зліва)
Станіслав Асєєв (другий зліва) і президент корпорації Радіо Свобода Джеймі Флай (третій зліва)

Він також висловив подяку США за підтримку України та її територіальної цілісності, а також за те, що вимагали його звільнення з полону підтримуваних Росією бойовиків.

У делегацію американських сенаторів входили республіканці Марко Рубіо (штат Флорида), Дебі Фішер (Небраска), Річард Бер (Північна Кароліна), Джон Тун (Південна Дакота) та Джеррі Моран (Канзас).

«Ви все-таки Станіслав». Стас Асєєв про те, як його схопили, та що було далі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 1:11:08 0:00

Автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв був звільнений в рамках обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року.

До затримання проросійськими бойовиками співпрацював з низкою українських медіа, зокрема – з Радіо Свобода, перебуваючи в окупованому Донецьку. Писав статті для проєкта «Радіо Донбас.Реалії» під псевдонімом «Станіслав Васін».

У 2018 році Радіо Свобода видало книжку «В ізоляції» про життя на окупованій території Донбасу. В ній опубліковані матеріали, які Станіслав Асєєв писав із січня 2015-го до травня 2017 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG