Доступність посилання

ТОП новини

Аваков прокоментував перебіг «справи Шеремета»


Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков

Після представлення нового голови Запорізької ОДА очільник МВС України Арсен Аваков прокоментував перебіг справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Відповідаючи на запитання кореспондента Радіо Свобода, міністр заперечив можливість свого впливу на хід розслідування та судовий процес. При цьому Арсен Аваков не підтвердив і не заперечив, що міг мати зустріч із президентом України Володимиром Зеленським щодо цієї справи після пресконференції останнього, де той завив, що несе відповідальність як президент за розслідування.

«Зустріч з президентом ніколи не впливає ні на яку справу, в тому числі «справу Шеремета». Президент – публічна особа, яка виконує свої повноваження. В Конституції не написано, що президент має керувати якимось слідством і так далі. Більше того, і міністр цим не займається. Є матеріали слідства, які, у відповідності до закону, – під розписку слідчого на ознайомленні... Є ознайомлення, але це не означає, що це може вплинути на суть процесу. По «справі Шеремета» у частині, виділеному епізоді, матеріали відкриті для захисту і передані до суду», – сказав Аваков.

Очільник МВС Арсен Аваков 12 червня був серед посадовців, які приїхали у Запоріжжя представляти нового очільника ОДА
Очільник МВС Арсен Аваков 12 червня був серед посадовців, які приїхали у Запоріжжя представляти нового очільника ОДА

Аваков також закликав не політизувати «справу Шеремета».

«Давайте припинимо будь-які політичні спекуляції, бо це справа дуже складна, чуттєва, і давайте дамо можливість захисту реалізувати свої аргументи, а обвинуваченню – свої, і суд прийме рішення. Ми не будемо виносити рішення у нашій країні по мірі активності у суді, по Стерненку чи у справі Шеремета, чи у суді по «банді Арташей». Ми будемо виносити рішення, виходячи з фактів», – додав Аваков.

20 травня президент України Володимир Зеленський під час своєї пресконференції заявив, що зробить кадрові висновки у разі, якщо підозрювані у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета виявляться невинуватими. Він також запевнив, що несе відповідальність як президент за розслідування «справи Шеремета».

22 травня було завершене досудове слідство щодо підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Щодо них було змінено зміст обвинувачення та ймовірні мотиви.

10 червня Київський апеляційний суд залишив у силі рішення Печерського райсуду Києва про продовження запобіжного заходу підозрюваній у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко та залишив її під вартою до 24 липня. Раніше 25 травня суд змінив запобіжний захід для іншої підозрюваної у справі – волонтерки та військової медсестри Яни Дугарь із нічного домашнього арешту на заставу в 168 тисяч гривень, яку згодом вдалося зібрати. Також 25 травня суд продовжив на два місяці тримання під вартою для іншого підозрюваного у справі Андрія Антоненка (Riffmaster). Арешт йому продовжили до 23 липня.

Журналіст «Української правди» Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Нині серед підозрюваних у причетності до його вбивства – сержант Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко (Riffmaster), військовий медик Яна Дугарь та волонтер Юлія Кузьменко. Вони заявляють про непричетність до вбивства.

XS
SM
MD
LG