Доступність посилання

ТОП новини

BBC вибачилася перед Порошенком і заплатить йому компенсацію


Причиною стала публікація, в якій стверджувалося, що Петро Порошенко заплатив за зустріч із Дональдом Трампом у Білому Домі в 2017 році

Британська телерадіомовна корпорація BBC вибачилась перед президентом України Петро Порошенком через статтю про нього і заплатить йому компенсацію.

«Ми приносимо вибачення панові Порошенку за завдану шкоду і згодні відшкодувати йому збитки і судові витрати», – йдеться в заяві BBC.

Якою саме буде сума відшкодування – не вказано.

Вибачення стосується статті про нібито оплату президентом України Петром Порошенком зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.

«У нашій новинній програмі «News at Ten», а також у статті, оприлюдненій онлайн 23 травня 2018 року, ми неправильно стверджували, що президент України Петро Порошенко здійснив або дозволив здійснити корупційну/незаконну оплату у розмірі 400 тисяч доларів особистому юристу Дональда Трампа Майклу Коену, щоб раніше узгоджена коротка зустріч між паном Порошенком і президентом Трампом була розширена у більш суттєві переговори. Ми вважали, що у цих публікаціях було зроблено менш серйозне ствердження, спрямоване на адресу пана Порошенка, але з огляду на те, що Високий суд дійшов висновку, що це твердження було представлене у викладеному вище ключі, ми раді визнати, що це твердження було хибним», – заявив юрист BBC.

23 травня 2018 року журналісти BBC оприлюднили статтю під назвою «Юристу Трампа «Україна заплатила» за організацію зустрічі в Білому Домі». У тексті йшлося, що адвокат Трампа Майкл Коен отримав щонайменше 400 000 доларів за організацію першої зустрічі між президентом України Петром Порошенком і президентом США Дональдом Трампом у червні 2017 року.

Адвокати президента України у позові від 3 вересня 2018 року переконували, що через публікацію Порошенко «зазнав серйозної репутаційної шкоди, пережив суттєвий стрес та збентеження». Крім того, вона завдала збитків не тільки іміджу президента України, а і його репутації політика та підприємця.

Читайте також: Банкова про ймовірну оплату за організацію зустрічі Трампа й Порошенка: «відверта брехня і наклеп»

На попередньому слуханні Високого суду в Лондоні в лютому суддя визнав, що адвокати президента України Петра Порошенка мають достатні аргументи для судового розгляду скарги.

Після цього ВВС видалила статтю.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG