Доступність посилання

ТОП новини

УПЦ КП Філарета просить суд заборонити «іншим особам» використовувати Михайлівський собор


Митрополит Епіфаній роздає Благодатний вогонь, Михайлівський золотоверхий собор, Київ, 27 квітня 2019 року

Ліквідована Українська православна церква Київського патріархату Філарета просить Окружний адміністративний суд Києва заборонити передавати у користування іншим особам будинки Михайлівського Золотоверхого монастиря та інші об’єкти, якими користується УПЦ КП.

У суді повідомили, що позивач просить суд заборонити скасовувати реєстраційні дії та записи стосовно Київської патріархії УПЦ КП, Свято-Феодосіївського чоловічого ставропігійного монастиря Києва УПЦ КП, Видубицького чоловічого монастиря Київської єпархії УПЦ КП та Релігійної громади парафії святого рівноапостольного великого князя Володимира Київської єпархії УПЦ КП у Шевченківському районі Києва.

Суд заявив, що вирішує питання про наявність правових підстав для забезпечення позову.

Наразі Михайлівським собором у Києві користуєтся Православна церква України.

20 червня у Володимирському соборі Києва збори під головуванням почесного патріарха ПЦУ Філарета вирішили відновити існування ліквідованої церкви УПЦ КП і скасувати визнання Православної церкви України. У ПЦУ рішення цього зібрання одразу ж назвали юридично нікчемним.

24 червня Православна церква України на Синоді позбавила почесного патріарха Філарета прав єпархіального архієрея. Також Синод підпорядкував митрополитові Київському і всієї України Епіфанію безпосередньо всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня 2018 року були підпорядковані УПЦ КП.

15 грудня 2018 року у соборі Святої Софії в Києві відбувся об’єднавчий собор, на була створена помісну Православна церква України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

9 травня почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Українська православна церква Київського патріархату ще існує. Він також допустив відділення від ПЦУ Київського патріархату і заявив, що уповноважений скликати для цього церковний собор. Водночас Міністерство культури заявило, що УПЦ КП припинила існування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG