Доступність посилання

ТОП новини

Сенат США: відповідальність за вбивство Хашокджі несе наслідний принц


Журналіста Джамала Хашокджі вбили 2 жовтня в саудівському консульстві у Стамбулі, Туреччина
Журналіста Джамала Хашокджі вбили 2 жовтня в саудівському консульстві у Стамбулі, Туреччина

Сенат США одноголосно схвалив резолюцію, яка покладає відповідальність за вбивство журналіста Джамаля Хашокджі на наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана.

Автори резолюції закликають Ер-Ріяд притягнути до відповідальності всіх, хто причетний до вбивства журналіста.

Згідно американській пресі, аналітики ЦРУ прийшли до висновку, що рішення про вбивство Хашокджі не могли прийняти без прямого указу наслідного принца Саудівської Аравії.

Раніше США вже ввели санкції відносно 17 підданих королівства, які, імовірно, входили до складу так званої оперативної групи по усуненню Хашокджі.

Минулого тижня директор ЦРУ Джина Гаспел доповіла сенаторам про справу Хашокджі за зачиненими дверима, після чого вони виступили із закликом покарати саудівського принца через його роль у вбивстві.

Президент США Дональд Трамп раніше засуджував вбивство, але виступив на захист співпраці з саудівською Аравією.

Опозиційний саудівський журналіст, критик саудівської влади та оглядач The Washington Post Джамал Хашокджі був убитий на території саудівського консульства у Стамбулі 2 жовтня. Його тіло досі не знайшли.

Читайте також: ЦРУ дійшло висновку, що наслідний принц Саудівської Аравії замовив убивство Хашокджі – WP

Влада королівства оголосила про арешт 21 підозрюваного у вбивстві Хашокджі, однак відкинула власну причетність до організації нападу на нього. Справи 11 обвинувачених передані до суду. Державний прокурор Саудівської Аравії зажадав смертної кари для п’ятьох із 11 обвинувачених у вбивстві.

Країни Заходу і спецслужби Туреччини не вважають саудівську версію достовірною і підозрюють, що замовники вбивства Хашокджі можуть бути пов’язані з наслідним принцом Мухаммадом бін Салманом.

Сам принц назвав вбивство «огидним злочином» і заявив, що загибель журналіста була «дуже, дуже болючим інцидентом для всіх саудівців».

XS
SM
MD
LG