Доступність посилання

ТОП новини

Розгляд апеляції щодо «Справи Василя Стуса» призначено на 21 січня – суд


Активіст із книгою «Справа Василя Стуса» під будівлею суду, 20 жовтня 2020 року

Перше засідання Київського апеляційного суду у справі щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» розпочнеться 21 січня 2021 року, повідомила речниця суду Тетяна Геведзе в ексклюзивному коментарі Радіо Свобода.

«Розгляд апеляційної скарги на рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня призначено на 21 січня 2021 року 14:00», – сказала речниця.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Її загальний наклад – 35 тисяч примірників.

У вересні 2019 року народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов Медведчука. Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG