Доступність посилання

ТОП новини

Кулеба розповів про «малий альянс» України, Польщі та Великої Британії


За словами Дмитра Кулеби, Київ ініціював новий формат тристоронньої співпраці в жовтні 2021 року
За словами Дмитра Кулеби, Київ ініціював новий формат тристоронньої співпраці в жовтні 2021 року

Україна планує створити новий «малий альянс» із Польщею та Великою Британією, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 1 лютого.

За його словами, Київ ініціював новий формат тристоронньої співпраці в жовтні 2021 року.

«Цей новий формат є частиною нашої стратегії малих альянсів як проактивної зовнішньої політики України. Окрема увага приділена їм і в Стратегії зовнішньополітичної діяльності. Нагадаю: суть в тому, що ми не можемо чекати безпеки та процвітання десь у майбутньому, коли станемо членами ЄС і НАТО. Вони потрібні нам вже сьогодні», – пояснив міністр.

Читайте також: На засіданні Радбезу ООН, скликаному Москвою, Україна вкаже на невиконання Росією своїх зобов’язань – МЗС

Він нагадав про інші формати міжнародної співпраці на кшталт Асоційованого тріо з Грузією та Молдовою, Люблінського трикутника з Польщею й Литвою, «Квадриги» з Туреччиною.

За словами Кулеби, формат співпраці з Польщею та Великою Британією обумовлений не географією, а «спільними принципами».

«Варшава, Київ і Лондон мають не лише реалістичне усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку Росії, але і великий потенціал тристоронньої співпраці в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної. З’єднуючи своїми зусиллями Атлантику, Балтику та Чорне море, ми створюємо нові можливості для наших країн і для регіону загалом», – вважає голова МЗС.

Читайте також: Зеленський сподівається на підписання Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною «впродовж двох днів»

Він уточнив, що офіційно про створення нового формату планували оголосити завтра під час візиту голови британського МЗС Ліз Трасс до Києва, проте представниця Лондона захворіла на COVID-19.

«Ми переносимо це оголошення на пізніше. Однак за цей час наші команди не сидітимуть склавши руки, а продовжать відточувати новий формат», – заявив Кулеба.

Президент України Володимир Зеленський анонсував «новий формат політичної співпраці між Україною, Британією та Польщею» під час виступу у Верховній Раді 1 лютого.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG