Доступність посилання

ТОП новини

#KyivNotKiev: ще два аеропорти почали використовувати коректну назву Києва


На початку жовтня минулого року Міністерство закордонних справ України розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA, в рамках якої звертається до іноземних ЗМІ та іноземних аеропортів з метою коригування правопису міста Київ

Ще два міжнародні аеропорти – у столицях Австрії і Чорногорії – почали використовувати коректну назву столиці України на своїх табло: Kyiv, а не Kiev. Про це повідомили в посольствах України в цих державах.

«Дякую Віденському аеропорту за перехід на правильне написання Києва. Пам’ятаємо, що Одесу, Дніпро, Львів і Харків тут почали писати правильно ще 2016 року. #KyivNotKiev», – написав у Twitter посол України в Австрії Олександр Щерба.

«Міжнародний аеропорт Тіват у Чорногорії відтепер – серед аеропортів світу, які долучилися до української кампанії щодо коректного вживання географічних назв України латиницею. А це означає, що десятки тисяч туристів з п’яти міст України – Києва, Харкова, Одеси, Львова та Запоріжжя будуть бачити правильне українське вживання назв своїх міст і з самого початку свого літнього відпочинку знати, що Чорногорія є дружньою і гостиною для них країною. Дякуємо керівництву аеропорту за оперативну реакцію і дуже позитивне ставлення до України», – заявили в посольстві України в Чорногорії.

На початку жовтня минулого року Міністерство закордонних справ України розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA, в рамках якої звертається до іноземних ЗМІ та іноземних аеропортів з метою коригування правопису міста Київ (#KyivNotKiev). Чимало європейських столиць і міст вже підтримали цю ініціативу.

Під час перебування України в складі СРСР в англомовних засобах інформації закріпилася транслітерація назви української столиці у спосіб, який відповідав російській вимові, тобто Kiev. Українська влада наполягає, що нині правильно передавати назву близько до вимови, властивої українській мові, тобто Kyiv.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG