Доступність посилання

ТОП новини

Китай заперечує, що шантажував Україну вакцинами через заяву про уйгурів – AP


«Надання Китаєм вакцин та протиепідемічних матеріалів іншим країнам не має на меті отримувати вигоду від цих країн, не обумовлюючи їх ніякими геополітичними цілями та політичними умовами»
«Надання Китаєм вакцин та протиепідемічних матеріалів іншим країнам не має на меті отримувати вигоду від цих країн, не обумовлюючи їх ніякими геополітичними цілями та політичними умовами»

Китай різко заперечує, що вимагав в України відмовитися від підтримки заяви про необхідність розслідування порушення прав людини в Сіньцзяні, погрожуючи інакше не надавати вакцини від COVID-19. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Китаю, яку цитує інформаційне агентство Associated Press 26 червня.

«Надання Китаєм вакцин та протиепідемічних матеріалів іншим країнам не має на меті отримувати вигоду від цих країн, не обумовлюючи їх ніякими геополітичними цілями та політичними умовами», – мовиться в заяві агентства.

AP, яке раніше з посиланням на західних дипломатів повідомило про нібито ультиматум Пекіну Києву, наводило раніше позицію китайського МЗС. Тоді відомство заявляло, що не має інформації про труднощі України з імпортом вакцин із Китаю.

AP повідомляє, що заява міністерства «прямо не стосується жодного конкретного звинувачення».

Радіо Свобода наразі не вдалося отримати позицію Міністерства закордонних справ України щодо цієї ситуації.

Агентство Associated Press 26 червня повідомило, що Китай погрожував Україні зупинкою поставок вакцини від COVID-19, якщо Київ не відмовиться від заклику до ретельнішого розслідування ситуації з правами людини у китайському регіоні Сіньцзян.

AP заявило з посиланням на дипломатів двох західних країн, що у четвер Україна відкликала свій підпис під заявою, яку Канада виголосила в Раді з прав людини ООН у Женеві 22 червня. Тоді Київ підтримав цю заяву.

XS
SM
MD
LG